Facebook Google+ Twitter

Obłożnie chorzy zostaną bez opieki?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 07:52

"Dziennik" ostrzega, że od nowego roku osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej, mogą zostać jej pozbawione.

"Dziennik" ostrzega, że od nowego roku osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej, mogą zostać jej pozbawione. A to dlatego, że NFZ oszczędza na domowej opiece pielęgniarskiej: najpierw stopniowo obcinał pieniądze, w przyszłym roku szykuje radykalne cięcie środków.

Do tej pory do chorych przychodziły pielęgniarki z przychodni albo w tzw. praktyk pielęgniarskich. Od 1 stycznia przychodnie nie będą się już tym zajmować, a NFZ nie ogłosił konkursu na usługi opieki długoterminowej w przyszłym roku i pielęgniarki nie mogą ich wykonywać na własny rachunek. Poza tym będzie w ogóle mniej pieniędzy na ten cel.

Nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia dotyczące opieki długoterminowej zaostrza warunki, jakie musi spełnić osoba chora, by uznać ją za wymagającą pielęgniarskiej opieki. Przewiduje też, że jedna opiekunka będzie miała nawet dwunastu pacjentów, dziś jest to sześciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.