Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

272 miejsce

Obojętność może mieć tragiczne skutki. Zobacz zwiastun filmu "Nieznajoma dziewczyna" (wideo)

9 grudnia trafi na ekrany najnowszy film braci Dardenne. "Nieznajoma dziewczyna" to historia lekarki, która walczy z wyrzutami sumienia po tym, jak nie udzieliła pomocy nieznajomej kobiecie.

 / Fot. materiały prasoweKiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - ale już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta. Nie otworzy jej, a nazajutrz, dowie się, że na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znalazła ciało niezidentyfikowanej kobiety. Trapiona wyrzutami sumienia na własną rękę spróbuje ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.

Pokazywany w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes film "Nieznajoma dziewczyna" braci Dardenne nie jest jednak kryminałem, choć znajdują się w nim mroczne wątki. Dardenne'owie portretują zamknięte środowisko lekarskie, skupione wokół swojej pracy, nawet czas wolny spędzające we własnym gronie. To typowa klasa średnia Belgii, nastawiona na konsumpcję i niedostrzegająca biedy, otaczającej ich ze wszystkich stron.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.