Facebook Google+ Twitter

Obosieczny miecz demokracji

Pani OP zamieściła (2006-09-07 18:00) artykuł pt. *Mayhem do rządu RP: "Pocałujcie nas w tyłek"* .

Nie dość, że cytuje w tytule inwektywy obrażające rząd RP, to również w artykule zamieszcza cytaty w rodzaju - "Faszystowsko-religijny europejski rząd skrywa się za fasadą demokracji. [...] Czy to może oznaczać nową formą religijnej dyktatury i inkwizycji? [...] Jak długo będziemy cierpieć ze strony fałszywych, chorych, zaburzonych polityczno-religijnych dyktatur? [...] Gdzie jest granica wolności wypowiedzi, sztuki, religii? Może w tyłku ich papieża? Chciałbym powiedzieć polskiemu premierowi i jego rządowi, aby pocałowali nas w tyłek i odpieprzyli się od nas! - pisze Csihar.".

Jak widać, p. OP w ramach cenionego przezeń wolności słowa, pozwala sobie na cytowanie teksów obraźliwych wobec rządu RP oraz papieża. I nikt nie zauważa, że to są inwektywy. Czy w ramach cytatów można zamieszczać zniewagi, obelgi czy wulgaria? I pani OP dnia 4 listopada 2006 zdjęła moją krytyczną wypowiedź korzystając ze swoich piórek, przy czym nie poinformowała, które słowa uznała za obraźliwe i wobec kogo? Prawdopodobnie chodziło o słowo *zdzira/ździra* nieskierowane ani do OP, ani do żadnej konkretnej osoby, która mogłaby się czuć obrażona. Skąd nagle ta troska o słownictwo na Forum? No i nie rozumiem stanowiska Redakcji, która nie potrafi ocenić, co to są inwektywy? Nie wystarczy ocenić jednego słowa, to musi być cały kontekst obraźliwy, a według mnie nie jest obraźliwszy, niż zacytowane fragmenty.

I to zamieszcza osoba oddana sprawie równości wszystkich ludzi niezależnie od wiary, seksualności i poglądów? Jeśli ktoś zamieszcza wulgarny list jakiegoś drugorzędnego zespołu, to albo się z tym tekstem utożsamia, albo krytykuje. Ponieważ p. OP komentuje ów list - "Powodem była obawa przed obrazą uczuć religijnych ze strony zespołów - uznanych gwiazd metalu. O repertuarze w Proximie nie decyduje oczywiście rząd czy władze miasta, jednak wystosowały one apel do rektora o odwołanie koncertu, proponując "wszelką pomoc prawną, finansową i ze strony straży miejskiej" w razie problemów z odwołaniem imprezy.", a to oznacza, że utożsamia się z oburzeniem tego zespołu, wszak gdyby było inaczej, to zbojkotowałaby ten bełkot niewydarzonego muzyka, a ponadto nie oceniałaby zespołu jako uznane gwiazdy metalu.

Poza tym - jaką wiarygodność ma p. OP, jeśli zdejmując komentarz o zdzirach/ździrach jednocześnie zarzuca rządowi bezprawną ingerencję w działalność *uznanych gwiazd metalu*? I jakże groteskowo wygląda skasowanie mojego wątku, a jednocześnie zamieszczenie przez p. OP wypowiedzi o hołocie - Część z nas dziś zaśnie wyjątkowo spokojnie, w poczuciu dumy z naszego ministra, który wreszcie zaprowadzi w tej tajemniczej hołocie należyty porządek . ("Zero tolerancji, czyli wojna dorosłych z dziećmi" - 3 listopada 2006, 22:11)?

Jak na specjalistkę psychologii oraz jak na osobę popierającą wolność słowa, to zaiste jednostronne korzystanie z tej wolności - sama garściami czerpie z zasad konstytucji, ale wobec innych jest cenzorem. Czy tak przedstawia się moralność przyszłej dziennikarki?

Idąc ustalonym tropem wytyczonym przez szlachetną p. OP - jeśli obiektywnie zamieściła list zespołu, bo uznała, że jest jej takie dziennikarskie prawo lub nawet obowiązek, to czy ja mogę dokładnie to samo uczynić?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dość dobry artykuł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strzelanie w plecy, anonimowo to logo naszych dyskutantów? Pewnie to są ci jednodniowi zarejestrowani współpracownicy? Z pewnością to nie uczciwi panowie w moim wieku. Genialny artykuł, który zabawnie nawiązuje do opublikowanego tekstu, który obnaża hipokryzję autora (i nie tylko), który za lata będzie uznawany za kultowy (chyba że go skasują), podczas gdy setki artykułów z samymi plusami przepadnie w niebycie - taki artykuł dostaje 4 minusy? Śmiechy. Brawa dla uczciwych Polaków!Ciekawe, co na to chodząca uczciwość tego Forum?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za 4 minusy bez podania nazwisk i argumentacji. Ile minusów miał artykuł o pseudomuzyku pióra OP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję zamieścić mój list o podobnym przesłaniu przypominając o obosiecznym demokratycznym mieczu...
*Nawiedzona absolwentka psychologii skrywa się za fasadą demokracji. Czy to może oznaczać nową formą przyszłej dyktatury i inkwizycji? Jak długo będziemy cierpieć ze strony fałszywych, chorych, zaburzonych psycholi/psychologów? [...] Gdzie jest granica wolności wypowiedzi i krytyki? Może w tyłku Redakcji W24? Chciałbym powiedzieć miłej p. OP i sympatycznej Redakcji, aby pocałowali mnie w tyłek i odpieprzyli się ode mnie!*- pisze w swym oświadczeniu niejaki Mirnal. I dodaje - *Kto wreszcie zaprowadzi porządek w tej tajemniczej hołocie?*.

To wycięty fragment listu, sczególnie dedykowany osobom korzystającym z demokracji, ale w jedną stronę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.