Facebook Google+ Twitter

Obowiązkowe dmuchanie

Czesi wydali wojnę pijanym piratom drogowym. Wszyscy kierowcy, którzy rutynowo zostaną zatrzymani przez policję, będą musieli dmuchać w alkomaty.

 / Fot. Darek Delmanowicz /PAPCzechy to pierwszy kraj Unii Europejskiej, gdzie obowiązkowe będzie badanie trzeźwości każdego zatrzymanego kierowcy. Taki stanowczy krok został podjęty w wyniku przerażających statystyk, które podają, że praktycznie od listopada aż 83 osoby zginęły na drogach przez alkohol. To więcej niż w ciągu całego ubiegłego roku.

Czescy policjanci otrzymali 400 nowych alkomatów i bedą sprawdzać trzeźwość wszystkich kierowców, nawet tych, którzy zostali zatrzymani tylko do rutynowej kontroli.

W Polsce podobnie jak teraz w Czechach w alkomat dmuchają tylko ci kierowcy, których zachowanie wzbudza podejrzenie funckjonariuszy. Mimo wyrywkowych badań w ubiegłym roku w policjanci zatrzymali ponad 168 tys. nietrzeźwych kierowców.

Ciekawe, ile samochodów jeździłoby po polskich drogach, gdyby wszyscy kierowcy dmuchali w alkomat? Na pewno zrobiłoby się dużo, dużo luźniej.

źródło: Superstacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

I słusznie, że obowiązek zostanie wprowadzony, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieraz zdarza się tak, że przy każdym moim wyjeździe do Szczecina natrafiam na dmuchanko. Zatem czuję się już tak, jak mieszkańcy Czech ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czechy idą z wielkim postępem;) Polska zostaje jak na razie daleko w tyle;p 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to sobie podmuchają:-);-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram przedmówcę.
Weźmy z nich przykład i wprowadźmy podobnie u nas.

+ za artykuł dla autorki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od Czechów możemy się jeszcze wielu rzeczy nauczyć, naszych południowych sąsiadów zawsze uważałem za mądry i pomysłowy naród, nie tylko w kwestii regulacji prawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.