Facebook Google+ Twitter

Obóz archeologiczny czy militarny? Sposób na nietypowe wakacje

Wakacje to okres wypoczynku i relaksu. Trudno wybrać dobre miejsce, gdzie można miło i bezstresowo spędzić urlop. Przedstawiam kilka miejsc, gdzie wolny czas można wykorzystać w sposób niezwykły i zorganizowany, gdzie nie ma miejsca na nudę i wymyślanie zajęć.

 / Fot. Tomasz Kuran aka Meteor2017/GFDL + CC-BY-SA-2.5Obóz detektywistyczny to pierwsza propozycja na niebanalne spędzenie wolnego czasu. Rozwiązywanie zagadek, poznawanie technik poszukiwawczych, nauczenie się cichego i prawie niewidzialnego poruszania, to niektóre atrakcje obozu. Ponadto taki wyjazd gwarantuje naukę logicznego myślenia i rozwija fantazję. Współpraca z agencjami detektywistycznymi i policją pozwala na rozwiązywanie prawdziwych kryminalnych zagadek.

Średniowieczne dworskie klimaty, mury obronne, podziemia zamkowe, to doskonałe miejsce do stworzenia obozu archeologicznego. Praca na stanowisku archeologicznym, wydobywanie przedmiotów z ruin twierdzy i próba rekonstrukcji, to najważniejsze etapy obozu. Ponadto każdy uczestnik będzie miał możliwość wybijania starych monet, tkactwa,czerpania papieru bądź też pracy przy warsztacie kowala. / Fot. Radomil, GNU1,2, CC 3.0

Obóz decoupage, to nie tylko propozycja dla kobiet. To oferta dla wszystkich miłośników zdobnictwa ręcznego. Na takim wyjeździe poznamy technikę zdobniczą decoupage, która polega na ozdabianiu przedmiotów papierami lub serwetkami i wykorzystaniu do tego celu specjalnych preparatów. Ta metoda pozwala zdobić przedmioty drewniane, biżuterię, ramki na zdjęcia. Nie wymaga dużych umiejętności. Na tym obozie najbardziej liczy się kreatywność i dobra zabawa.

Dla szukających mocnych przeżyć i niebanalnych wrażeń proponujemy obóz militarny. Rzuty granatem, rozminowanie terenu (oczywiście na atrapach min i granatów), to podstawa obozu. Dodatkowo można nauczyć się strzelania z łuku, broni pneumatycznej krótkiej i długiej do określonego celu, tropienia zwierząt nocą oraz maskowania się podczas strzelania.

Warsztaty rycerskie to oferta dla osób, które kochają wyzwania i niekoniecznie cenią sobie wygodę. Uczestnicy obozu mieszkają na zamku, sypiają w izbach rycerskich, a posiłki spożywają w karczmie. Program zajęć jest stylizowany na czasy średniowieczne. Uczestnicy między innymi będą uczyć się strzelać z łuku i kuszy. Zawody rycerskie dostosowane będą do wieku uczestników. Ponadto można nauczyć się posługiwać toporem i włócznią, krzesać ogień oraz przygotowywać rycerskie posiłki. Wieczorne trzymanie straży, to także jedna z atrakcji obozu, natomiast po ciężkiej warcie każdy rycerz będzie mógł wziąć kąpieli w prawdziwej średniowiecznej balii.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Agnieszka N.
  • Agnieszka N.
  • 14.07.2011 10:17

Zawsze wiedziałam, że wakacje to nie tylko czas na leżenie na plaży, ale też na kreatywne rozwijanie zainteresowań. Dzięki za podpowiedzi, gdzie spędzić wolny czas! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomite propozycje spędzenia wolnego czasu;)) Widać kreatywna fantazja nie zna granic: - Pomocne zwłaszcza dla polityków i urzędników, bez przerwy walczących z sobą na słowa, siedzących za biurkiem!
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.