Facebook Google+ Twitter

Obrabował bank i zapadł się pod ziemię

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-01-30 09:06

Około 20 tys. złotych zrabował bandyta, który napadł wczoraj na filię banku Millennium przy ul. Piotrkowskiej 60. Do zdarzenia doszło o godz. 14.26. Nikomu nic się nie stało.

Do banku wszedł ok. 40-letni niski mężczyzna w ciemnej kurtce - informuje podinsp. Mirosław Micor, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Nie był zamaskowany, na głowie miał czapkę z włóczki. Przeszedł obok stanowisk i chciał wejść na zaplecze. Jedna z pracownic zwróciła mu uwagę. Wtedy napastnik wyciągnął zza teczki przedmiot przypominający pistolet. - Niech się nikt nie rusza! - krzyknął i... zebrał wszystkie pieniądze z trzech okienek. Na szczęście w banku nie było wtedy dużo gotówki. - Wychodząc polecił, żeby nikt nie patrzył, w jakim kierunku odchodzi i uciekł - dodaje rzecznik. - W banku było wtedy pięciu pracowników i pięciu klientów. Złodziej wbiegł do pobliskiej bramy, prowadzącej w stronę ulicy Sienkiewicza.

Pracownik banku wezwał policję. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze sekcji kryminalnej i dochodzeniowej KMP oraz I komisariatu. Sprowadzono psa tropiącego. Ten podjął trop, jednak przy przejściu podziemnym pod ul. Kilińskiego (koło dworca Fabrycznego) zgubił ślad. Jak się dowiedzieliśmy, napad zarejestrowały kamery zainstalowane w banku. Policjanci nie mogli jednak od razu zobaczyć tego materiału, gdyż wymagało to zgody centrali banku. Zdarzenie być może utrwaliły też kamery zamontowane na pobliskim salonie jubilerskim. Materiał ma być przeanalizowany przez funkcjonariuszy. Na razie policja nie chce udzielać szczegółowych informacji w sprawie napadu. Wiadomo jedynie, że podczas zdarzenia w placówce nie było pracownika ochrony. Trwa ustalanie, czy był jakiś system antynapadowy.
(ksaf)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.