Facebook Google+ Twitter

"Obrałem drogę kamerową" - wywiad z Janem Wieczorkowskim

Zrezygnował z teatru i wybrał pracę przed kamerą. Już wkrótce premiera filmów: "Dżej Dżej" i "The Bartender", w których zagrał. Jesienią zobaczymy go w "Czasie honoru". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jan Wieczorkowski

Aktor Jan Wieczorkowski gościł w redakcji W24 / Fot. W24Od dziecka lubił oglądać filmy - największe wrażenie zrobiły na nim "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". "Dzięki tym produkcjom miałem barwne dzieciństwo w niezbyt barwnych czasach" - wspomina Jan Wieczorkowski. Szybko więc zdecydował o tym, że też chciałby grać przed kamerą. "Drzemało we mnie wiele emocji, którym chciałem dać upust i wiedziałem, że aktorstwo mi na to pozwoli" - mówi. Po maturze udało mu się dostać do Akademii Teatralnej w Warszawie i zaczął spełniać swoje marzenia.

Od skończenia szkoły teatralnej, cały czas realizuje się zawodowo i często można oglądać go na dużym i małym ekranie. 30 maja do kin wchodzi czarna komedia "Dżej Dżej", w którym wcielił się w postać inspektora Śledziewskiego. "Jest to jedna z najmniejszych moich filmowych ról w ostatnich latach, ale paradoksalnie przygotowanie do niej zajęło mi najwięcej czasu" - przyznaje aktor. Wielkimi krokami zbliża się też premiera krótkometrażowego filmu "The Bartender", w którym aktor - u boku Tomasza Tyndyka, zagrał główną rolę. "Mimo że mówi się, że to science fiction, ja uważam tę produkcję za dziejący się w przyszłości dramat lub thriller" - wyjaśnia. Scenariusz i pomysł na realizację tego filmu tak bardzo mu się spodobał, że postanowił zagrać w nim bez wynagrodzenia, a dodatkowo - zadebiutował w roli koproducenta. "Planujemy pokazać go na kilku festiwalach, ale toczymy też rozmowy z dystrybutorami, by widzowie w polskich kinach mieli również okazję zobaczyć ten film" - zaznacza Jan Wieczorkowski.

Gościem W24 w ramach cyklu Niedawno zaczął również zdjęcia do kolejnej już części serialu "Czas honoru". Ten sezon będzie różnił się od poprzednich, ponieważ nie będą w nim kontynuowane wątki poruszane we wcześniejszych seriach, a - na zasadzie retrospekcji, akcja zostanie cofnięta do 1944 i wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. "Na pewno będzie to już ostatnia część tej produkcji" - zapewnia aktor. Efekty jego pracy na planie serialu będziemy mogli oglądać już jesienią na antenie TVP2.

Próżno go jednak szukać na deskach teatralnych, jednak, jak podkreśla - od początku wiedział, że chce grać w filmach i występy na scenie to nie jego bajka. "Kamera mnie lubi, ja lubię się z kamerą i dobrze się czuję na planach produkcji filmowych czy telewizyjnych" - wyznaje Jan Wieczorkowski. Jak podkreśla, kompletnie nie czuje potrzeby grania w teatrze.

Obejrzyj cały wywiad z Janem Wieczorkowskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry aktor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.