Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10936 miejsce

Obraz Hitlera trafi na aukcję w Norymberdze. Cena wywoławcza to 3 tys. dolarów

Obraz "Stary ratusz" trafi na licytację w domu aukcyjnym Weidler w Norymberdze. Jego autorem ma być Adolf Hitler. Weidler nie po raz pierwszy sprzedaje obrazy Hitlera.

 / Fot. zrzut ekranuObraz "Stary ratusz" powstał mniej więcej 100 lat temu. Przedstawia on budynek władz miejskich w Monachium. 22 listopada zostanie wystawiony w Norymberdze. Cena wywoławcza wynosi 3 tys. dolarów - podaje serwis rp.pl. Dom aukcyjny dołącza do niego listy uwierzytelniające.

Dom Aukcyjny Weilder sprzedał wcześniej pięć innych obrazów przywódcy III Rzeszy. Ich ceny końcowe wahały się od 6 do 100 tys. dolarów. Tylko przez rok, w latach 1909-1910 Hitler miał namalować dużą liczbę portretów i pejzaży.

Czytaj także: Rosjanie wystrzelili na orbitę tajemniczy obiekt. Kosmos-2499 służy do niszczenia satelitów?


Adolf Hitler próbował przed I wojną światową dostać się do Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Nie udało mu się to i w 1914 r. wstąpił jako ochotnik do wojska. Później nie porzucił zupełnie sztuk pięknych. Zaprojektował narodowosocjalistyczne symbole, m.in. flagę NSDAP, miał też wkład w powstanie volkswagena garbusa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, no, no...! Jeszce trochę i pan Adolf będzie wypromowany przez współczesną niemiecką bohemę na "zapomnianego znanego super malarza", którego dzieła będą krążyć po najważniejszych domach aukcyjnych świata, osiągając guinnessowskie wyceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.