Facebook Google+ Twitter

Obraz Jezusa Miłosiernego dla uzależnionych został przeniesiony do krakowskiego "Saltromu"

Ośrodek leczenia uzależnień "Formacja" - w którym wcześniej znajdowało się malowidło - niestety zawiesił swoją działalność terapeutyczną. Dzieło zostało przeniesione do krakowskiego Saltromu, mieszczącego się przy ul. Różanej 5. Obraz został namalowany przez Leszka Wieczorka w 1982 roku.

Obraz Jezusa Miłosiernego, namalowanego przez Pana Leszka Wieczorka / Fot. z albumu autorkiHistoria "Obrazu dla narkomanów"
Obraz został zakupiony za 110 tys. złotych, dzięki składkom przeprowadzonym na terenie całej Polski. Pieniądze zbierano od narkomanów na odwyku i osób im pomagających. Poświęcenie płótna nastąpiło podczas II Niedzieli Wielkanocnej ku czci Bożego Miłosierdzia.

Przyjechało na tę uroczystość około 400 osób, ze środowisk narkomańskich, z całego obszaru Polski. Ramy obrazu zapełniły się wówczas wotami oraz koralikami, piórkami, a nawet prochami, strzykawkami. Wizerunek Chrystusa stał się
"Obrazem dla narkomanów".

Jest to idealna wprost kopia obrazu z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (autorstwa Adolfa Hyły). Różnicą obrazu są jedynie oczy Jezusa - w replice bardziej wyraziste i większe. Obraz służy uzależnionym przez 30 lat.

Logo Saltromu - Salezjańskiego Ruchu Troski o młodzież. / Fot. Logo SaltromuSalezjański Ruch Troski o Młodzież - Saltrom w Krakowie zaprasza w każdy piątek o godzinie 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji narkomanów zmarłych i żyjących.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.