Facebook Google+ Twitter

Obraz Jezusa w sztuce przełomu XV i XVI wieku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-03-15 12:48

W poniedziałek,18 marca o godzinie 19:00, zapraszamy do Teatru Dramatycznego na kolejne spotkanie z cyklu "Maska Jezus". Tym razem porozmawiamy o wizerunku Jezusa w sztuce późnego średniowiecza.

 / Fot. mat. prasoweJezus, taki jakim był historycznie, dziś już nie istnieje. I nie mamy do niego dostępu. Istnieją tylko słowa o nim, historie, opowieści. Czytając Nowy Testament zajmujemy się tym, co ludzie o nim mówili i myśleli, a nie tym, kim był. Nie ma go, zginął nagle ponad 2011 lat temu. Pozostał w pamięci pokoleń, odtwarzanej przez wieki. Podobnie rzecz ma się z każdą przeszłością – sami sobie ją tworzymy, układamy z rozmaitych strzępów informacji, niczym puzzle, na własną miarę, na własne potrzeby.- mówi Tadeusz Bartoś o cyklu "Maska Jezus".

Gościem spotkania będzie prof. Antoni Zięba - pracownik Muzeum Narodowego w Warszawie oraz profesor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, członek Polskiej Akademii Nauk – Komitetu Nauk o Sztuce. Moderatorem cyklu jest prof. Tadeusz Bartoś. Wykład prof. Zięby wzbogaci materiał ilustracyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.