Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29911 miejsce

Obraz "Ohhh...Alright" Roya Lichtensteina sprzedany za 42 mln dolarów!

Sztuka nowoczesna nie zawsze do mnie dociera. Nie rozumiem jak za obraz przedstawiający butelkę coca coli, czy też twarz kobiety wykreowaną na podobieństwo postaci z kreskówek, można zapłacić miliony.

Sławny obraz w stylu popart "Ohhh...Alright" Roya Lichtensteina w czasie licytacji osiągnął rekordową sumę 42,6 milionów dolarów. Anonimowy nabywca, wylicytował obraz przez telefon - poinformował dom aukcyjny Christie's w Nowym Jorku.

"Ohhh...Alright"
Roya Lichtensteina przedstawia młodą rudowłosą kobietę przy telefonie, z widocznymi "w dymku" wyrazami "Ohhh...Alright". Dotychczas najdroższe dzieło Lichtensteina sprzedano za kwotę 16,2 milionów dolarów w czasie licytacji.

Dla Christie's niezadawalająco wypadła jednak sprzedaż dzieła "Big Campbell's Soup Can with Can Opener" Andy'ego Warhola. Obraz ten szacowano wstępnie na 30 do 50 milionów dolarów, a sprzedano go za 23,8 milionów dolarów. Poprzedniego dnia udało się wylicytować inne dzieło tego artysty "Large Coca Cola" za 35,3 milionów dolarów w domu akcyjnym Sotheby's podaje de.news.yahoo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzieło Andy'ego Warhola można zobaczyć tu: http://www.rmf24.pl/kultura/news-35-mln-dolarow-za-obraz-warhola,nId,306804

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie przejawy życia burzą krew w żyłach. Niektórzy śpią na pieniądzach, inni umierają z głodu. Prawdziwa sztuka nie może się przebić, a jakieś skrajne często niczego nie przedstawiające dzieła przez "znawców" są tak wysoko cenione. Jak to pojąć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.