Facebook Google+ Twitter

Obraz "Rundskop" nominowany do Oscara jako film nieanglojęzyczny

Belgowie wystawiają do Oscara "Rundskop" - zbrodnię wśród bydła. 26 lutego 2012 w Teatrze Kodaka w Los Angeles, w miesiąc po ogłoszeniu nominacji, odbędzie się 84. ceremonia rozdania tych prestiżowych nagród.

 / Fot. W24Oscary po raz pierwszy rozdano 16 maja 1929 roku w Pokoju Kwiecistym (Blossom Room) w Hollywood Roosevelt Hotel. Tradycję wręczania nagród na bankietach stosowano jedynie do 1942 roku. Przez lata zmieniano lokalizację ceremonii włączając The Beverly Hills Hotel oraz słynny Hollywood Roosvelt Hotel.

24 stycznia 2012 w Beverly Hills, Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 84 edycji rozdania Oscarów.
I tak w kategorii:
Najlepszy film nieanglojęzyczny nominowano filmy:

Rundskop (2011) - Michael R. Roskam (Belgia)
Hearat Shulayim (2011) - Joseph Cedar (Izrael)
W ciemności (2011) - Agnieszka Holland (Polska)
Monsieur Lazhar (2011) - Pilippe Falardeau (Kanada)
Rozstanie (2011) - Asghar Farhadi (Iran)

http://www.filmweb.pl/awards

/Nominacje do Oscarów/2012
;[/a]

„Rundskop” to dramat, film flamandzki, nakręcany w Zachodniej Limburgi w Belgii, w okolicach Sint-Truiden i Luik, z udziałem mieszkańców tego regionu.

Reżyser / Scenarzysta - Michael R. Roskam
Producent - BART VAN LANGENDONCK / SAVAGE FILM
Co - PETER BOUCKAERT / EYEWORKS (B)
Realizacja - 24 marca do 13 maja 2010
Czas trwania filmu - 2.04 min
Kraj - Belgia
Premiera - 2 luty 2011
Muzyka - Raf Keunen
Zdjęcia - Nicolas Karakatsanis
Koproducenci - Eyeworks (B), Artemis (B), Waterland Film (NL)
Dystrybutor - Kinepolis Film Distribution
Format - 35 mm

W roli głównej:
Matthias SCHOENAERTS -J acky Vanmarsenille

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Dobrze jest Yvetto :)) Znakomity artykuł zawierający tak recenzję filmu, jak i całe kulisy filmowe o Oskara! To dobra "kuchnia pisarska", pokazująca na jakim świecie my żyjemy! A na jakim?... czerwony stempelek Serwisu Redakcyjnego dopowiada przemilczanej reszty ;))) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
ik :)
  • ik :)
  • 03.03.2012 08:12

Uwaga językowa: wszystkie fakty są autentyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzanna Rybacka
  • Marzanna Rybacka
  • 02.03.2012 21:32

No cóż, nasze kochane hormony, do czego mogą doprowadzić człowieka. Proszę zobaczyć zdjęcie, do czego doprowadziło mnie złe żywienie, kobietę w wieku 37 lat, wyglądająca na 50 lat… oraz dołączam stronę internetowa, gdzie Państwo mogą się zaznajomić, z wiadomościami na ten temat. Pozdrawiam wszystkich czytelników. Marzanna Rybacka
www.warsztatyzdrowia.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
mila
  • mila
  • 25.02.2012 12:54

artylulny temat i wyczerpujaco napisany;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani to nie pierwszy raz, kiedy staje w obliczu wypowiedzi, są to zaczepki dziennikarskie, a padło akurat na mnie.
Ja jeszcze Mieszkając w Polsce, w moim ukochanym Wrocławiu, pracowałam w branży artystycznej, wiec jest to dla mnie, /prosto mówiąc/ łatwiejsze do pokonania: pełna konsternacja, lawina pytań -haczyków, w chwilach szczerości mogę zawsze powiedzieć ,,jeden kraj dał mi świeżość młodości -wizerunek który wykreował we mnie pewne obrazy, zakodowane gdzieś w charakterze. Druga moja Ojczyzna sprzyja wymianie doświadczeń, inspiruje do poszukiwań własnych dróg i sposobów rejestrowania chwil ulotnych na kartach pamięci. Lubię patrzeć na świat przez obiektyw aparatu, oraz uzupełniać obraz, namiastką własnych refleksji, dzieląc się tym z Polakami w kraju i na świecie, oraz tłumaczę teksty napisane, w krajach zachodnich. Kontakt z ludźmi, nowe wyzwania, oraz pokonywanie codziennych poprzeczek, to dal mi drugi mój dom. Jednych drzwi nie zamknęłam, wchodząc do drugiego pomieszczenia, w moim pełnym życiu zdarzeń.
A z filmem, trudno mi kogoś tu faworyzować, miałam swoje 5 min w Polsce, mam teraz zaszczyt uczestniczyć w Belgi podczas Gali Oscarowej, znam plan filmowy, scenariusz, osoby biorące udział w filmie etc!. GDYBYM kiedyś wiedziała, że zacznę pisać do gazety, na pewno miałabym materiał, jakim pochwalić się mogą tylko reporterzy. Sama jeżdżąc,
, denerwowałam się na ekipę filmową, torującą drogi poza miastem, nie jedną kawę wypiliśmy. Oraz omawialiśmy bardzo trudny temat, tuczenie zwierząt hormonami, sprawę domów publicznych, problemy z mafiami.. Sama nie rozumiałam filmu, i napisać o nim, to mistrzostwo świata. W przeciwieństwie do ,,W ciemności’’ akurat pisaliśmy wszyscy tematycznie wallsy - wiersze na konkurs, na portalu eMultipoetry, w ,,Rocznicę założenia getta… Żydowskiego Muzeum Galicji w Krakowie’’ aby napisać wiersz, który odniesie się do tematu, musiałam dużo czytać. W tekstach również używałam zdań z wierszy moich, stad prostszą drogą jest temat Holokaustu. Oraz film Polski. Nie negując Belgijskiego, najpoważniejszego problemu hormonalnego w świecie, wszyscy borykamy się z karmieniem nas, sztucznymi rzeczami.
A kto wyga okaże się już jutro w nocy. Dziękuje koleżankom kolegom z redakcji, oraz wszystkim, którzy odwiedzili tą stonkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 25.02.2012 10:52

Jak jest w Polsce wiedzą najlepiej Ci co w Polsce żyją i pracują.
Cieszą nas sukcesy Agnieszki Holland, ale to nie oznacza, że nie dostrzega się dorobku innych reżyserów, w tym z Belgii.
Dziękuję za dobrą i szczegółową recenzję: kawał rzetelnej, dziennikarskiej roboty, trzymaj tak dalej Yvette.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emigrant
  • emigrant
  • 25.02.2012 09:06

to jest zbyt dluga recenzja.
Agnieszka Holland na pewno wygrala juz wiele. Ten film nawet jak nie uzyska göownej nagrody to zrobi swoje w POlsce.
W Polsce jest tak, ze ucieka z tego kraju coraz wiecej ludzi. To jest niespotykane chamstwo wladz zeby cos takiego przemilczac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelniczka
  • czytelniczka
  • 24.02.2012 23:29

Recenzja BARDZO DOBRA i zgadzam się z KRI

Nie zgodzę się z panią Izabelą,że za długa,bo właśnie taka powinna być,żeby zachęcić potencjalnego widza do obejrzenia filmu...

Pozdrawiam autorkę i życzę wielu jeszcze ciekawych tematów :)
J.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marjolka
  • Marjolka
  • 24.02.2012 15:41

Nie zdradzać szczegółów filmu?????
ALE, ALE -
Współczesnego widza - konsumenta bardzo wygodnego
NIESTETY STETY ABY
zachęcić do obejrzenia filmu co nieco trzeba na temat fabuły powiedzieć - więcej, aniżeli kiedyś, bo...
może to nowa ba, najnowsza broń, czyli sposób REDAKTORKI ??? Na zdobycie czytelników, bo jeśli - tak - no to bardzo wysublimowany i mocny , efektywny
Ciekawa recenzja podjętego tematu filmu,jak również relacja z Sint Truiden.
Pani Redaktor --- bardzo lubię Pani artykuły

życzę ostrego pióra i jak zawsze - cikawego atramentu,

Marolka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 24.02.2012 14:40

Super opis całej imprezy, gratulacje.