Facebook Google+ Twitter

Obrazek jak sprzed lat

Dziś rano na ulicy Barlickiego we Wrocławiu, przy sklepie "Mięso, wędliny".

 / Fot. Jarosław JakubczakSą tacy, co woleliby zapomnieć czasy, gdy pod sklepami mięsnymi tworzyły się komitety kolejkowe, a i tak najczęściej oglądaliśmy tylko puste haki. Gdy po długich latach wyczekiwania stawaliśmy się w końcu szczęśliwymi posiadaczami wymarzonego FSO 126p, a po przepychance pod sklepem RTV wracaliśmy do domu czując się jak zwycięzcy, bo od tej chwili świat na szklanym ekranie stał się kolorowy za sprawą radzieckiej myśli technicznej. Dziś, w dobie gdy towaru jest więcej niż klientów, gdy świat sklepowych półek kusi różnorodnością i nowoczesnością, są i tacy, którym brakuje klimatu z dawnych lat, gdy wspólnie z sąsiadką z parteru stali w kilometrowej kolejce, w której dowiedzieć się można było wszystkiego i o wszystkich lub ponarzekać na panujący ustrój. Ludzie byli wówczas mniej anonimowi.

Myślę, że nie tylko po to, aby kupić świeży kawałek mięsa, ale również po to, aby choć na chwilę wrócić do dawnych wspomnień, mieszkańcy ulicy Barlickiego we Wrocławiu tak chętnie ustawiają się w kolejce do sklepu mięsnego, jeszcze na długo przed otwarciem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie zżymam się na nich, bo sam z sentymentem powracam do czasów dobrodziejstw minionej epoki. W którym miejscu tekstu zauważyłaś moją dezaprobatę dla takiego zachowania? Przeciwnie, gdy ujrzałem taką kolejkę, mi również przypomniały się czasy mojego dzieciństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.