Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19969 miejsce

Obrazy ART - BRUT Marka Kraussa na wystawie w Przemyślu

W Przemyślu odbył się pierwszy przegląd prac ART-BRUT warszawskiego Nikifora oraz jego uczniów, zorganizowany przez Jerzego Młynarskiego, mieszkańca Przemyśla i kolekcjonera obrazów Marka Kraussa.

Ten obraz pt "Psychologia - uczennica szkoły podczas otwarcia wystawy" był malowany 29 listopada 2010 podczas otwarciawystawy mojej i moich uczniów w Przemyślu. / Fot. marek kraussW 2009 roku pan Jerzy Młynarczyk, z zawodu sędzia, z zamiłowania kolekcjoner zegarów, zamówił obraz "Portret Nikifora". Niedługo potem zaproponował zorganizowanie wystawy, która miała odbyć się na zamku w Przemyślu. Powiadomiłem o tym mojego "opiekuna", pana Roberta Zebrowskiego i Wiesława Sokołowskiego, największego kolekcjonera moich obrazów, prosząc, by wypożyczył swój zbiór na wystawę do Przemyśla.

Portret Nikifora; dzięki temu obrazowi pan Jerzy Młynarski stał się kolekcjonerem moich obrazów. / Fot. Marek KraussPonieważ zostałem pierwszym nauczycielem w PZSiP Legionowo, jako wolontariusz, który uczy sztuki ART - BRUT, zaproponowałem, żeby do mojej wystawy włączyć również prace moich uczniów. Gdy wyrazili zgodę, fundacja "Promień Słońca" kupiła materiały do pomalowania 50 sztuk obrazów na cel wystawy. Później dowiedziałem się, że miejski ośrodek kultury w Legionowie zostanie sponsorem oprawy oraz pokryje koszty transportu.

29 listopada 2010 roku rozpoczęła na zamku wystawa, pierwsza tego typu w Przemyślu. Wystawionych zostało około 100 obrazów, po części wypożyczonych od kolekcjonerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przemyśl jest piękny a i obrazy niczego....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.