Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10176 miejsce

Obrazy matki i córki na XX Dniach Piotrkowa Kujawskiego

Organizatorzy XX Dni Piotrkowa Kujawskiego na 26 -27 lipca 2014 roku przygotowali niezwykle atrakcyjny program dla mieszkańców Piotrkowa Kujawskiego i nie tylko.

Marek Marynowski i Aleksandra Sas Wisłocka / Fot. Karol SzmagalskiKażdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Nie tylko podziwiać ale także czynnie uczestniczyć.
Program XX Dni Piotrkowa Kujawskiego

Od prawej Mirosław Skonieczny Burmistrz Piotrkowa Kujawskiego, Bogucki Przewodniczący Rady Miasta / Fot. Karol SzmagalskiObok podstawowego programu miały miejsce także imprezy towarzyszące :wystawa rękodzieła artystycznego i eksponatów historycznych, wesołe miasteczko, gastronomia, wata cukrowa , zabawki i inne. W Piotrkowie Kujawskim przy różnych okazjach przedstawiało swoje dokonania wielu twórców z rejonu Piotrkowa. Prace wystawili: Alicja i Zenon Dębowscy (malarstwo, koronczarstwo, haft), Ewa Andrzejewska (koronczarstwo), Andrzej i Tomasz Schmidt (kowalstwo artystyczne),Aleksandra Sas-Wisłocka (malarstwo, poezja), Dominika Sas-Wisłocka(malarstwo), Bożena Miłosz Belter i Karolina Stróżyk (malarstwo), Bogusław Szałkiewicz (malarstwo, rzeźba), Marek Marynowski (malarstwo), Elżbieta Robakowska (poezja), Ireneusz, Kucharski (malarstwo), Alina Miętkiewicz(malarstwo,poezja).

Od prawej: Dominika Sas Wisłocka, Alicja Dębowska, Aleksandra Sas Wisłocka / Fot. Karol SzmagalskiW tym roku swoje obrazy wystawiały Aleksandra i Dominika Sas Wisłockie oraz Alicja i Zenon Dębowscy mający na swoim koncie liczne wystawy i prezentacje swoich prac na terenie naszego powiatu i nie tylko. Ich prace są prezentowane co roku podczas Dni Piotrkowa Kujawskiego.

Album fotek

Wśród licznych wystawców zatrzymuję się 27 lipca 2014 roku(niedziela) przy ekspozycji obrazów prezentowanej przez Od lewej : Aleksandra Sas Wisłocka i Dominika Sas Wisłocka / Fot. Karol Szmagalskimatkę ( Aleksandrę Sas Wisłocką) i jej córkę Dominikę. Nie jest to pierwsza wystawa tego duetu artystek.
Aleksandra i Dominika Sas Wisłockie

Talent artystyczny zapewne odziedziczyła po ojcu Szczepanie (1913-1967) cenionym inowrocławskim rzeźbiarzu i malarzu. On też udzielał jej jak wspomina pierwszych lekcji rysunku i malowania. Miała tatę rzeźbiarza oraz dwóch wujków artystów-malarzy. Zawsze fascynowały ją ich pracownie. Tak z malarstwem rozpoczęła przygodę poetka Aleksandra Sas Wisłocka, kobieta dwóch miast – Inowrocławia i Piotrkowa Kuj. Niedawno wydała tomik wierszy „Przynosiłeś mi fiołki” oraz kolejne tomiki „Rapsodia miasta”, „Powroty”. Jej wiersze można znaleźć w cyklu Janusz Borkowski przedstawia Redecz Krukowy i okolice kraina prastara „Kujawscy Poeci” - Wydawnictwa „Krukowiak”.

Dyplom Wydawnictwa Ostatnio uczestniczyła w konkursie organizowanym przez to Wydawnictwo zdobywając druga nagrodę oraz „Złotego Kruka” za cykl 5-10 wierszy o Kujawach . Był to I Konkurs Poetycki o „Złotego Kruka” pt. „Kujawy wierszem malowane”.


Aleksandra Sas Wisłocka
Więcej o Aleksandrze
Wydawnictwo "Krukowiak"
Franciszek Sas Wisłocki


Tak jak ją ojciec i wujowie, ona Malarstwem zaraziła także córkę Dominikę, która wystawiła obrazy swego autorstwa.
A tak mówi o swojej pasji :
„Myślę, że o wszystkim zadecydowała atmosfera w naszej rodzinie. Wiele spraw przejęłam niejako w genach po rodzicach. Po nieżyjącym ojcu Franciszku odziedziczyłam pasję do hodowli bydła mlecznego, do koni. Moja mama swoimi opowieściami o dziadku Szczepanie i swych dwóch wujach, jak i na skutek obserwacji jej pracy przy malowaniu obrazów zafascynowała mnie tym tematem. Początkowo nieśmiało zaczęłam także malować. I dziś jest to dla mnie satysfakcja i odprężenie od codziennych zajęć w gospodarstwie i rodzinie. Malując zapominam o całym świecie i sprawia mi to dużą przyjemność. Malarstwo, to dla mnie przede wszystkim ogromne emocje, ucieczka od codzienności i nieustanne odkrywanie. Wszystko to dzięki wspaniałemu artyście malarzowi Zbyszkowi Śmiechowskiemu, który dzieli się zdobyta przez lata wiedzą z nami, przez to możemy wraz z mamą Olą poznawać ten wspaniały świat wielkiej artystycznej swobody”.

Kolejna udana i dobrze zorganizowana impreza, z wieloma atrakcjami.

Po sobotnich atrakcjach jakimi były :

Turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców, Sołecki Tor Przeszkód o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, (Drużyny trzyosobowe z danego sołectwa. - zawody sportowe sztafet w konkurencjach nieolimpijskich), Konkursy, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, Turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego, Koncert zespołu ,,Impuls", Zabawa Taneczna w plenerze dziś jeszcze trwają prezentacje Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim: Koncert kapeli podwórkowej "Szwagra Waldka",Konkurs o tematyce antyalkoholowej dla dzieci i młodzieży, Występ zespołu folklorystycznego ,,Piotrkowianie", Prezentacja zespołów tańca nowoczesnego, Koncert Orkiestry Dętej, Koncert zespołu rockowego ,,Infected Blues", Koncert gwiazdy wieczoru ,,De Mono", Dyskoteka pod gwiazdami.

Brawa dla organizatorów i uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://slajdzik.pl/slajd/xx-dni-piotrkowa-kujawskiego-93138

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.