Facebook Google+ Twitter

Obrazy na ciele - Świat tatuażu Dariusza Świtacza

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-31 14:16

Tatuaż ma coraz więcej zwolenników, do salonów tatuażu przychodzą studenci, bankowcy, przedsiębiorcy, inspektorzy budowlani, motocykliści, ochroniarze, czasami bezrobotni. Dla nich tatuaż to rodzaj wolności, akt odwagi, protest, a nawet wyznanie miłości.

Tatuaż ma coraz więcej zwolenników, co widać na łódzkich ulicach i nadmorskich plażach. Dla tych, którzy bez wahania podstawiają zwykle odkryte lub bardziej intymne części ciała pod wibrującą igłę i godzą się na tysiące bolesnych ukłuć, tatuaż to sztuka. / Fot. Janusz KubikTatuaż ma coraz więcej zwolenników, co widać na łódzkich ulicach i nadmorskich plażach. Dla tych, którzy bez wahania podstawiają zwykle odkryte lub bardziej intymne części ciała pod wibrującą igłę i godzą się na tysiące bolesnych ukłuć, tatuaż to sztuka. / Fot. Janusz KubikTatuaż ma coraz więcej zwolenników, co widać na łódzkich ulicach i nadmorskich plażach. Dla tych, którzy bez wahania podstawiają zwykle odkryte lub bardziej intymne części ciała pod wibrującą igłę i godzą się na tysiące bolesnych ukłuć, tatuaż to sztuka. Dla pozostałych to kiczowate, trwale oszpecające "dziary", kojarzące się z więzienną przeszłością.

W profesjonalnym studiu tatuażu Dariusza Świtacza nikt tego problemu nie rozstrzyga. Przychodzą tu studenci, bankowcy, przedsiębiorcy, inspektorzy budowlani, motocykliści, ochroniarze, czasami bezrobotni. Dla nich tatuaż to rodzaj wolności, akt odwagi, protest, a nawet wyznanie miłości. Tatuaż ma coraz więcej zwolenników, co widać na łódzkich ulicach i nadmorskich plażach. Dla tych, którzy bez wahania podstawiają zwykle odkryte lub bardziej intymne części ciała pod wibrującą igłę i godzą się na tysiące bolesnych ukłuć, tatuaż to sztuka. / Fot. Janusz KubikTatuaż ma coraz więcej zwolenników, co widać na łódzkich ulicach i nadmorskich plażach. Dla tych, którzy bez wahania podstawiają zwykle odkryte lub bardziej intymne części ciała pod wibrującą igłę i godzą się na tysiące bolesnych ukłuć, tatuaż to sztuka. / Fot. Janusz KubikWśród kilku tysięcy wzorów (w większości wytworów wyobraźni Darka) dominują symbole przyjaźni, miłości. Igła, zanurzana w barwniku i wkłuwana pod skórę, niczym pędzel "maluje" ludzkie twarze, smoki, tygrysy czy ornamenty celtyckie. Wychodzą też spod niej demony, monstra i cieniowane paski zwane tribalami.

Darek Świtacz zajmuje się tatuażem od 18 lat. Przez ten czas ozdobił kilkanaście tysięcy ramion, pleców, łydek i pośladków. - Piękno tatuażu tkwi w prostocie, a nawet w prymitywizmie - mówi.

Janusz Kubik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+;-))) ładne fotki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.