Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8209 miejsce

Obrazy poPRL-owskiej wsi. Czy tylko w Zachodniopomorskim?

Pozostałości poPRL-owskie uwidaczniają nam, jak bardzo wolna Polska odcięła się od swej poprzedniczki. Dla okazania swego wstrętu nawet nie dołożyła ręki do wykończenia budynków mieszkalnych dla pracowników dawnego PGR w Radzimiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 19:20

Te budynki jeszcze wyglądają znośnie, znam bardziej skrajne przypadki, np. w 1992 roku świeżo oddana potężna świniarnia wraz z 5 blokami mieszkalnymi zostały zrównane z ziemią, rozgrabione przez szabrowników. Powód? Budowano to zgodnie z planami PRL-u Przy próbach wykupienia tego stawiano takie problemy i żądano tak wygórowanej ceny, że każdy potencjalny nabywca rezygnował już przy starcie. To jest POLSKA!!! Za temat i zdjęcie 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, sąsiednia miejscowość Osowo gospodarowało na około 1000 ha. Pracowało tam 300 ludzi. Uprawiano pola, hodowano tysiące zwierząt bydła, trzody chlewnej a buhaje ze względu na technologię bio szły na eksport do produkcji jako koszerne, za co były specjalne premie dla wszystkich z tym związanych.
Były nawet odwiedziny ministra spraw zagranicznych Izraela z możliwością współpracy. Nawet wystąpił w TVP w sprawie współpracy i pamiętam do dzisiaj wypowiedź: "Możecie wybrać towary z Zachodu, ładnie opakowane, w słusznej cenie a w środku towar wątpliwej jakości. Możecie współpracować z nami. Wtedy towar nie będzie tak ładnie opakowany i nęcący, ale na miarę swojej wartości. W środku opakowania nie będzie podrobione."
I co?! Pytam się teraz?! Nie sprawdziły się jego słowa?! Nie ma prawie żadnego oryginalnego towaru wartościowego! Niby zachodnie a z Chin! A cena jeszcze wyższa!
No, ale naszym notablom nie po drodze! Bo żydowskie! I spasowali! Durnie! Tak nasączeni antysemityzmem, że żadna współpraca w tym temacie niemożliwa!
A co z tym majątkiem jak wyżej?!
Ano, wzięło dwóch Niemców. Uprawiają tylko pola. Zabudowania niszczeją bezpowrotnie. Zatrudnili 5 pracowników z 300-stu. Reszta dogorywa i czeka na "ostateczne rozwiązanie".
Może myślicie, że dla Polski produkują?!
O! Nie tędy droga! Firmy w Niemczech są ważniejsze niż w Polsce! A więc granica otwarta i do Niemiec.
No, ale Polakom coś się należy, no nie?! No to niech mają i kupią sobie w "LIDLU".

A przy okazji?! Żeby wyprodukować, trzeba inwestować, no nie?! Niemiec nie głupi, bo jego kapitał musi osobno zarabiać i robić dobry geszeft.
Bierze więc kredyt niemiecki, ale też nie jest głupi i bierze na 1% w ramach programu oszczędzania niemieckiej ziemi! Niemiecką ziemię trzeba oszczędzać! A kukurydzę uprawiając trzeba pryskać z rzędu przez cztery lata i po tym tylko buraki cukrowe urosną! Cukier zjedzą "Polaki", nic nie szkodzi, lekarstwa tanie to się wyleczą i na lekach jeszcze zarobimy! "Polaki" dobrze się rozmnażają a i tak ich jest za dużo!
A ja muszę na to patrzeć!
Co to za współpraca europejska?! Jesteśmy potrzebni jako rynek zbytu i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu, można bez końca pokazywać: link link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk jest dumny z tego! Woli bezdomnych na śmietnikach i w kanałach! Hańba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A! Jeszcze dopowiem, że w zachodniopomorskim większość ludzi jest rodem z kresów wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Oni - właśnie Oni zasługują na szczególną uwagę i współczucie, jako, że ich losy zostały pogmatwane zaraz po wojnie i teraz pozostawiono ich samym sobie. Potraktowani zostali po CHAMSKU, przez nas - swoich rodaków. Tylko tacy mędrkowie, jakich tu na W24 jest, co nieco mogą im zarzucać bezczynność, czy lenistwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tego wszystkiego, co powiedziałem w temacie dopowiem, że wielu z nas nie posiada - takiej najzwyklejszej wyobraźni. Zielonego pojęcia też nie ma o psychice wiejskich ludzi, o ich mentalności, o ich podejściu i umiejętności zachowania i przeciwstawiania się przeciwnościom losu, o zaradności życiowej. Najzwyczajniej w świecie powiem - grubiańsko i opryskliwie - chlapiecie językami, co Wam ślina, na język przyniesie, bez zrozumienia i bez pochylenia się nad - według mnie - skrzywdzonymi ludźmi i uwarunkowaniami które narzuciła im - właśnie - transformacja ustrojowa. Pewnie dlatego w Polsce jest, tak jak jest, bo my najpierw działamy, a dopiero potem się zastanawiamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby ludzie chcieli tam zamieszkac to by sie zebrali do kupy, sprezyli i wlasnym sumptem odnowili...ale najwidoczniej nikomu na tym nie zalezy a moze wlasnie miejscowi czekaja w altankach az im ktos gotowe na tacy poda...potem beda narzekac na braki i usterki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@e - Nie dostrzegam w twojej działalności tu na W24 niczego poza "komentowaniem do komentowania". Przeczytaj dokładnie moje zamieszczone tu komentarze. Nie pisałam nic o winie tych czy tamtych, pisałam o problemie bezdomności. To kolejna twoja nadinterpretacja. Udzielasz autorowi rad a sam co zaproponujesz w temacie? Czyli kolejny bzdurny komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani "e" potrafi się Pani tylko czepiać i obrażać. Dostała Pani zadanie od aktywu PO-wskiego, aby mieszać i obrzucać ludzi błotem i poza tym obrzucaniem, nic sensownego Pani tu nie wnosi.
Napisała Pani, żebym się zapytał, co z tymi domami. Ludzie - jak mi mówiono mieli już klucze do swoich mieszkań. Ale dlaczego domów nie zakończono i nie zasiedlono, akurat ci, których pytałem, nie wiedzieli. Teraz poutykali się po altankach ogrodowych. Tak mi mówiono. Czy to prawda - nie wiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 05.09.2011 20:38

@ WIECZOREK , bzdury to pani pisze .Jedyną pani aktywnością jest komentarz do komentarza .Zwykle nie pozostawia pani pola innowiercom. Za PiS-u też te domy stały i człowiek mieszkał przy śmietniku. Prócz alergii do Tuska może by pani zaproponowała rozwiązania .Autor mógł spytać tubylców co z tymi domami , a tak każdy snuje domysły i przerzuca odpowiedzialnością. Dobrymi radami piekło............!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.