Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26580 miejsce

Obrona "Cesarza Trójmiasta”, oświadczenie Archidiecezji Gdańskiej

"Wyrażamy nasz protest i oburzenie na tak skandaliczny tekst przeciwko osobie Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego" - napisało, w swym oświadczeniu kierownictwo kurii gdańskiej i dziekani Archidiecezji Gdańskiej.

Oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej / Fot. Print ScreenArtykuł, o okrutnych rządach "Cesarza Trójmiasta", arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia, który ukazał się w ostatnim numerze tygodnika 'Wprost" wywołał poruszenie nie tylko wśród czytelników, ale i wśród duchowieństwa.

Powstanie "czarnej listy przewinień", która ma trafić do Watykanu, kierownictwo kurii gdańskiej i dziekani Archidiecezji Gdańskiej, nazwali powrotem do praktyk z czasów PRL-u, a zamieszczone w artykule wypowiedzi obraźliwymi pomówieniami, "których rozpowszechnianie uderza w godność osób duchownych i całej wspólnoty Kościoła.".

W swym oświadczeniu nawiązującym do artykułu z dnia 18 marca 2013 r. Ksiądz Infułat Stanisław Bogdanowicz, Wikariusz Generalny oraz Ksiądz Grzegorz Świst, Kanclerz Kurii, jako duchowieństwo Archidiecezji Gdańskiej wyrazili protest i oburzenie na "skandaliczny tekst przeciwko osobie Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego."

Publikacja, w których anonimowi księża, podwładni arcybiskupa Głodzia, a także urzędnicy opowiadali m.in. o mocno zakrapianych imprezach alkoholowych, podczas których jak wynika z wypowiedzi jednego z podwładnych, Głódź potrafił wysyłać go do sklepu po konkretny gatunek kiełbasy albo np. zmuszać do nalewania alkoholu, a niezadowolony z jakości usług swego podwładnego krzyczeć - "Co ty, k…, nawet nalać nie potrafisz!”. - zdaniem autorów oświadczenia "wyczerpuje znamiona zniesławienia prawnie ustanowionego biskupa diecezjalnego Kościoła Rzymsko-Katolickiego. W artykule Tygodnika „Wprost” widać wyraźny zamiar poniżenia hierarchy, który w swych wypowiedziach odważnie broni wolności mediów i promuje wartości patriotyczne.".

Z oświadczenia, opublikowanego na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej wynika jasno, że "takie stanowisko jednomyślnie deklarują wszyscy Dziekani Archidiecezji Gdańskiej", otaczając jednocześnie swego Pasterza szczerą modlitwą.

Więcej na temat artykułu można przeczytać w materiale: "Wprost - lista przewinień abp. Głodzia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Totalny upadek!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głódź jest wyjątkowo odrażającym klechą. Fizycznie, a teraz - jak się wydało - jest też zgniły w środku. Fuj !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak te czasy się zmieniły (!) Ciekawe, czy w obronie "wartości laickich", także ktoś biłby się w piersi "po bożemu" oczywiście :)) Smacznego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie nie słyszeli o czymś takim jak słuchanie głosu ludu z pokorą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.