Facebook Google+ Twitter

Obrona czci satanizmu

Okazało się, że moje paroletnie studia nad satanizmem były, mówiąc kolokwialnie, „psu na budę”. Chciałbym podziękować posłowi Wierzejskiemu, że wyprowadził mnie z tego błędu.

Dzisiejszego poranka stały się dwie rzeczy. Po pierwsze będę musiał publicznie odszczekać to, że kiedyś powiedziałem: „Nic mnie już w tym kraju nie zdziwi”. Po drugie będę musiał zweryfikować swój pogląd na temat satanizmu, a także muzyki której nie tylko w zaciszu domowym, słucham. Cóż tak wstrząsnęło moim jestestwem? Dwa artykuły, które zamieściła dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

Satanizm według Wierzejskiego

Wojciech Wierzejski / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiZ pierwszego dowiedziałem o prawdziwym obliczu satanizmu. Okazało się, że moje paroletnie studia nad satanizmem były, mówiąc kolokwialnie, „psu na budę”.

Chciałbym podziękować posłowi Wierzejskiemu, że wyprowadził mnie z tego błędu. Pan poseł zaproponował zmianę artykułu 256. kodeksu karnego. Zakazuje on szerzenia poglądów mających coś wspólnego z totalitarnymi systemami władzy. Czołowy działacz LPR, chce go rozszerzyć o zakaz propagowania satanizmu. I do tego momentu artykułu byłem jeszcze względnie spokojny. Tylko, że dalej jest co raz ciekawiej. Pozwolę sobie więc zacytować: „Sataniści przecież zwierzęta zabijają, dzieci rozpijają, narkotyki podają”. Wydawałoby się, że pan poseł
człowiek wykształcony, a takie farmazony wygaduje. Skąd wziął takie informacje? Mogę się tylko domyślać, że pochodzą one z kręgu wielbicieli pewnego radia. Muszę niestety pana Wierzejskiego zmartwić.

Według tejże definicji, mamy naród satanistów. Bo, jakby na to nie spojrzał, takie przypadki zdarzają się wszędzie. I mam jednak dziwne wrażenie, że częściej wśród ludzi, którzy mienią się katolikami. Chciałbym obalić ten mit, jakoby sataniści nie zajmowali się niczym innym, poza upijaniem młodszych kolegów i jedzeniem kotów.

Czym jest Satanizm, panu Wierzejskiego, jak sądzę się sprawdzić nie chciało. Po co? Skoro, to co powiedział bardziej zadziała na wyborców i oglądających telewizję, w której pan poseł o tym opowiadał. Na końcu tego artykułu mamy informacje za co będą karani Sataniści. ”Wzywanie do nienawiści: zabić tego, zabić tamtego, złożyć ofiarę. Napis "zabij księdza" czy jakiś satanistyczny transparent - i np. gdy ktoś gdzieś zgwałci zakonnicę.” Zastanowiła mnie sprawa gwałtu dokonanego na zakonnicy. Bo nie rozumiem, czy jeśli zgwałciłbym służebnicę bożą, to jestem satanistą? Czy tylko „wyznawcy Szatana” będą karani za taki czyn? Niestety nie jestem tak wybitnym znawcą tematu jak pan poseł. Dobrze, że chociaż przytomnie zauważył, że pentagram to niekoniecznie znak „satanistyczny”. Chociaż szkoda, bo może doszedłbym do nowych, ciekawych wniosków.

Dziękuję panu, panie Nowak

Z drugiego artykułu dowiedziałem się jeszcze ciekawszych informacji. Na przykład tego, że muzyka której słucham już od dobrych kilkunastu lat dotyka spraw, o których ja, biedny nieświadomy, nie miałem pojęcia. Na szczęście na dobrą drogę naprowadzi mnie pan Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Chce on nie dopuścić do koncertu portugalskiego zespołu Moonspell w warszawskiej Proximie. Twierdząc między innymi, że impreza ta będzie „skandaliczną imprezą, która będzie reklamą ideologii nienawiści, zabijania zwierząt, niszczenia kościołów chrześcijańskich i propagowania śmierci”. Skąd ma takie informacje? Może na jakimś koncercie wcześniej był.

W całej sprawie istotną rolę odgrywa też pani prezydent Warszawy, która jak stwierdziła przeczytała 6 tekstów Portugalczyków i doszła do podobnych wniosków co pan Nowak. Ja tylko dwie sprawy mam. Nie będę zanudzał czytelników dokonaniami zespołu Moonspell, bo pewnie nikogo to nie obchodzi. Powiem tak, zespół wydał 8 płyt. Pani Gronkiewicz–Waltz wydała swoją opinię po zapoznaniu się z 6 tekstami. Ja zakładam, że pani prezydent teksty pojęła. Gratuluję, tego, czego bardzo chciałem, będąc w liceum. Po paru utworach móc ocenić czyjąś całą twórczość np. Słowackiego, czy Mickiewicza. Druga sprawa, którą chciałem podnieść. Chciałbym prosić wszystkich, żeby w sprawach o których mają blade pojęcie nie ferowali z góry wyroków. Wyroków, które spodobają się innym nie zorientowanym.

(A)tak na koniec

Wzorem pana posła Wierzejskiego też chciałbym dodać swoje "trzy grosze" do wspominanego wcześniej artykułu 256. Chciałbym, żeby karane było opowiadanie głupot. Tak przez polityków, jak i zwykłych ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (133):

Sortuj komentarze:

Przepraszam bardzo, ale muszę nie zgodzić się z wypowiedziami niektórych osób. To że czegoś ludzie nie znają, boją się czy wychowanie w duchu chrześcijańskim im nie pozwala poznać, a nawet automatycznie odpycha, nie daje prawa mowić że jest złe. Twierdzenie iż Sataniści zabijają zwierzęta czy propagują do zła jest strasznym zakłamaniem i obłudą. Zastanówmy się czy przypadkiem codziennie " nie sataniści" nie zabijają zwierząt czy nawet ludzi ?? Satanizm, czy Satan kojaży się ludzią odrazu z hasłami typu " trwoga", "pieklo", zaślepieni strachem pragniemy odrazu odrzucić nie znane nam rzeczy nie chcąc poznać jak jest naprawde. Tak szczerze, większość ludzi w ich toku rozumienia slowa "satanista" w codziennym życiu sami nimi są, choc określają sie mianem "katolik". Tak dla przykladu :

11 przykazań satanizmu

1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba ze jesteś pewien, ze chcą o nich słuchać.
3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaz mu respekt lub jeżeli nie potrafisz nie chodź tam.
4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
5. Nie rob seksualnych "postępów" dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
6. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba ze jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta "płacze" by być uwolniona.
7. Potwierdź moc magii jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko co w ten sposób uzyskałeś.
8. Nie narzekaj na coś co nie dotyczy ciebie.
9. Nie krzywdź małych dzieci.
10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba ze zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
11. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo.
Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie zniszcz go.9 grzechów satanizmu

1. Głupota
2. Pretensjonalizm
3. Solipsyzm
4. Konformistyczna stadność
5. Ograniczenie
6. Niepamięć historii Ducha
7. Bezkompromisowa duma
8. Brak wrażliwości estetycznej
9. Megalomania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Satanizm to tak naprawdę wiara w człowieka jako coś nadrzędnego. Szatan jest tylko symbolem wyzwolenia. Ludzie odprawiający czarne msze i profanujący symbole religijne wypaczają prawdziwe idee satanizmu. A Ci co myślą tak jak oni to są ignoranci, bo wypowiadają się na temat tego, czego nie znają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem świadomym Satanistą od 15 lat i do tej pory nie zabiłem człowieka ani nie zjadłem kota. Ktoś kto tak postępuje ma nierówno pod sufitem i należy go zamknąć w miejscu odosobnienia. Najlepiej do końca jego marnego żywota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No mam nadzieję, że wszystkie kwestie sporne, chociaż po części się udało wyjaśnić;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponownie polecam poczytane strony Satan.pl, działu filozfia. Takst nie jest długi, a bardzo ciekawy i dużo bardziej treściwy niż Biblia Szatana. Która zresztą, nie jest (przynajmniej nie jedyną) podstawą przedstawionej filozofii.
http://www.satan.pl/filozofia.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Satanizm to nie "bezkrytyczny stosunek do siebie". "Bycie dumnym z siebie" owszem. Uznanie się za boga nie polega na uważaniu się za istotę doskonałą (nie każdy tak interpretuje to pojęcie), tylko uznaniu się za osobę w pełni odpowiedzialną za swój los, będącą żródłem moralności dla samego siebie, jak to określił LaVey bycie "swoim własnym zbawicielem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

'A ja jestem przeciwny zabieraniu głosu przez anonimy." Nie rozumiem czemu nazywasz anonimami ludzi, którzy podają imię, nazwisko i miejsce zamieszkania. Anonim to ktoś "bezimienny", a nie "bezzdjęciowy".

"... to "bezkrytyczny stosunek do siebie" - dobra definicja?" Mógłbyć wyjaśnić czego definicja? Satanizmu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

odezwał się Dziad z Wrocławia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A teraz czas na odrobinę zamętu - cytat ze strony Satan.pl:
'(...) satanizm nie jest religią. Nie jest ideologią. Satanizm jest drogą życia i niestety, nie ma łatwego sposobu na jego poznanie, nie ma jednej definicji - słowa "jestem satanistą" oznaczają jedynie to, że jeśli chcesz poznać, co to oznacza w konkretnym przypadku musisz o to zapytać. A odpowiedź jest ważna tylko w tym jednym przypadku - to jest cecha wyróżniająca satanizm spośród innych religii/ideologii/postaw... Dlatego za prawomocne uważamy twierdzenie, że "satanizm jest jeden". Satanizm jest jeden - tylko za każdym razem wyraża się inaczej.'

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy to znaczy, że on sam się uważa za szatana? Bo np. gdy ktoś jest mahometaninem, to wierzy w Mahometa. Świadkowie Jehowy wierzą w Jahwe." Nazwa satanizm nie pochodzi od imienia czczonego boga. Satanista nie wierzy w bogów nadprzyrodzonych. Uważa że to nie bóg tworzy człowieka, ale człowiek boga. W dodatku na swoje podobieństwo. Czyli czcąc boga, czci człowieka.

Z rozdziału "Bóg, którego bronisz, może być tobą samym!":

"Wszystkie religie o charakterze duchowym są wymysłem człowieka. Stworzył on cały system bogów, używając do tego właśnie swojego cielesnego mózgu. Tylko dlatego, że posiada on własne ego, z czym nie może się pogodzić, musiał je eksterioryzować i przyoblec w kształt jakiegoś wielkiego duchowego symbolu, który nazwał 'Bogiem'.
Bóg może robić wszystkie zabronione człowiekowi rzeczy - takie jak zabijanie ludzi, czynienie cudów w celu zaspokajania własnych zachcianek, sprawowanie władzy bez wyraźnych oznak odpowiedzialności itd. Jeżeli człowiek potrzebuje i uznaje takiego boga, w takim razie oddaje cześć istocie, którą wymyślili ludzie. Tak wiec ODDAJE ON CZEŚĆ, POPRZEZ POŚREDNIKA, CZŁOWIEKOWI, KTÓRY TEGO BOGA STWORZYŁ. Czy nie byłoby bardziej rozsądne, aby czcił on boga stworzonego przez niego samego, odpowiadającego jego emocjonalnym potrzebom - a przy tym najlepiej wyrażającego esencję cielesnego i duchowego istnienia, którego mocą twórczą jest przede wszystkim wymyślanie boga?"

W Jahwe to wierzą Żydzi, Świadkowie wierzą w Jehowę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.