Facebook Google+ Twitter

Obrona demokracji według Jarosława Kaczyńskiego

Jedynie Jarosław Kaczyński ma dowody na zagrożenie demokracji.

 / Fot. W24Podobno pod rządami obecnej koalicji demokracja jest mocno uciemiężona, a może nawet już jej nie ma.

Walkę z tym kolejnym przejawem dyktatury Donalda Tuska podjął, od pewnego czasu, znany ze swoich dokonań w walce o demokrację Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński.

Jako jedną z najbardziej uciążliwych cech braku demokracji jest obecność w życiu politycznym kraju ludzi takich jak: Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Tadeusz Arabski, Janusz Palikot, Kazimierz Kutz, Andrzej Czuma i kilka innych osób. "Ci ludzie z życia publicznego muszą odejść raz na zawsze" powiedział Kaczyński. Świetny to pomysł, żeby o obecności w sejmie mógł ostatecznie rozstrzygnąć jeden mądry człowiek, a nie jakieś tam niewyrobione społeczeństwo.

Kolejnym, nieocenionym wkładem w likwidację teroru władzy koalicji jest ostateczne ustalenie, które gazety i stacje telewizyjne w prawidłowy sposób prezentują rzeczywistość (bo przecież nie te, które należą do obcych państw) a następnie ograniczenie ich wpływów.

Społeczeństwo musi znać prawdę - dlatego musi wiedzieć, że rząd jest leniwy i nic nie robi - to jedno z głownych przesłań pana Prezesa powtarzane od 2007 roku.

Biorąc pod uwagę, że w sejmie znajdują się ludzie, którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć, tylko w ramach konferencji prasowych,jak wykazuje już ponad trzyletnia praktyka, zamiast na sali sejmowej, można przedstawiać swoje poglądy i propozycje dotyczące spraw bieżących (może dlatego jest tak mało posłów w czasie obrad plenarnych). Zwłaszcza, że wraża opozycja, dzięki demokratycznemu przejęciu przez nią kontroli nad mediami publicznymi zaniechała bezpośrednich transmisji sejmowych.

Na szczęście jest niestrudzony w boju o demokrację Jarosław Kaczyński, pod którego przewodnictwem, wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówią tylko prawdę (czego dowodem jest, że każdy przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości używa tych samych słów do jej objawienia).

Żeby jeszcze łatwiej było rozpoznać tych co tłamszą demokrację pan Prezes Kaczyński daje nam prostą receptę. Kto powie cokolwiek przeciwko Prawu i Sprawiedliwości będzie uznany za podżegacza do zbrodni.

Bardzo się cieszę, że jest ktoś, kogo można się zapytać, jaka jest prawda. Chociaż często jest z tym problem, bo pan Prezes
nie zawsze udziela odpowiedzi na zadawane pytania. Zresztą może ma rację. Przecież jaka jest prawda wszyscy wiedzą. A już na pewno ON SAM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Od takiego myślenia niedaleko jest do pomysłów tworzenia obozów koncentracyjnych. W końcu bywa i tak, że najbliższe otoczenie wodza jest podejrzane! Ci "dwaj najwięksi" ciągle robili czystki w swoim obejściu z obawy przed niepewnością. To strach napędza taką koniunkturę, kiedy zaszło się "zbyt daleko".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zrażałbym się niekorzystnymi opiniami, wszak każdy ma prawo do opinii, nawet wg Prezesa K demokracja właśnie na tym polega. Coś się jednak w jego wypowiedziach nie zgadza: "Kto powie cokolwiek przeciwko Prawu i Sprawiedliwości będzie uznany za podżegacza do zbrodni"? Uważam że to absurd. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 27.10.2010 09:23

Najbardziej niebezpieczni są tacy ludzie którzy jedynie mają rację. Swoje słowa uważają za dogmaty. Tak właśnie rodzi się szowinizm, nie chce tu używać słów gorszych od tego. Popieram autora artykułu, powiedział to co myśli, i jego poglądy zgadzają się z badaniami prowadzonymi przez Biura Badania Opinii Społecznych. Niektórzy być może będą uważać, że badania są zamawiane przez media zaprzedane PO ale tak można interpretować wszystko co jest niewygodne stronnikom Prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PiSmak
  • PiSmak
  • 27.10.2010 08:58

Nie wiem czy zauważyliście,że ten serwis od kąd zakrólowała w nim liberalna lewica stał się nudny jak "GW".
Dyżurni redaktorzy skutecznie zniechęcili inaczej myślących do "bywania" tutaj no i mają wreszcie święty spokój.
"Rządząca Platforma Obywatelska i media komercyjne są jak syjamscy bracia: złączeni interesami, poglądami i biografiami. Czy Polska stawać się będzie znów krajem "jednej partii i jednej gazety", a wkrótce także jednej telewizji, choć rozpisanej na kilku nadawców?" - pisze Jan Pospieszalski [ http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101027&typ=my&id=my21.txt ]
Czy zatem potrzebny był zryw "solidarnościowy" w 1980r. i tyle ofiar żeby wracać do tego co było przedtem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
  • Anatol
  • 27.10.2010 08:32

T.Zaj pan też powinien zniknąć zanim pan tu się pojawił. Przez takich jak pan W24 traci i to mocno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Osuch. Nie wiedziałem, że jestem odważny. Myślałem tylko, że fakty narzucają interpretację. A ten brak zgody rozumiem jako sprzeciw wobec "słabości" przykładów.
A przecież od kilkuset lat mówi się "koń jaki jest każdy widzi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafnie, bez zadęcia. Lekko się czyta, o smutnych sprawach.
p.s. Na wszelki wypadek jeszcze raz przepraszam pana prezesa, że się zgadzam z autorem, który powinien zniknąć zanim się pojawił, za szerzenie nienawiści i niedemokratyczne potraktowanie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.s. ze wszystkimi tezami w Panskim tekscie sie nie zgadzam, ale 5 dalem za odwage :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokladnie to nie wiem, bo regulamin nic o tym nie mówi, ale najprawdopodobniej chodzi o to, ze redakcja nie przylozyla do artykulu reki, zostal on opublikowany bez poprawek i na odpowiedzialnosc autora. nie wiem czy na licencji creative commons, bo do takich naleza - zgodnie z regulaminem W24 - teksty z dzialu "Wolna mysl"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halo ! Czy ktoś mnie słyszy ? Haalloo ! Czyyyyy ktoś mnie słyszy ?
Do diabła! Wszyscy śpią a ja nie wiem, co to znaczy, jak przy artykule jest znaczek "bez moderacji" !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.