Facebook Google+ Twitter

"Obrona Sokratesa" na Chłodnej 25

Klubokawiarnia Chłodna 25 zaprasza na inscenizację dialogu "Obrona Sokratesa" Platona, wykonaniu Edwarda Sosny, aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.

Za zgodą właściciela zdjęcia. / Fot. fot. Archiwum Edwarda SosnyZa zgodą właściciela zdjęcia. / Fot. fot. Archiwum Edwarda SosnySpektakl ma za sobą kilkaset realizacji w całej Polsce i zawsze był ciepło przyjmowany przez publiczność w różnym wieku. Aktor nawiązuje dialog z publicznością i zadaje pytania o sprawy fundamentalne. Do tekstu ma osobisty i emocjonalny stosunek: "Wykonanie wyroku na Sokratesie to realizacja i spełnienie chorej ideologii, Współczesny człowiek zgadza się ze wszystkimi niemal argumentami wypowiadanymi przez Sokratesa. Wierzę, że dostrzega ich aktualność. Jako adaptator tekstu pragnę skierować uwagę widza na świat wartości, w którym współczesny człowiek często się gubi. Próbuję pokazać człowieka, jego dramat ale i heroiczną postawę wobec nieprzestrzegania prawa, które jest początkiem wszystkich większych i mniejszych problemów człowieka."

Edward Sosna ukończył łódzką PWST w 1961. Grał m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Rozmaitości i Narodowym w Warszawie i Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Współpracował z Kazimierzem Dejmkiem, Andrzejem Wajdą, Tadeuszem Konwickim i Adamem Hanuszkiewiczem.

Bezpłatne wejściówki do odbioru przy barze, przed spektaklem. Ilość miejsc ograniczona.

Podczas spektaklu zostanie wystawiona puszka do której będą zbierane datki na rewitalizację neogotyckie wieży pokościelnej w nieistniejącej wsi Małga, prowadzonej przez "Stowarzyszenie na rzecz Małgi", którego założycielem jest aktor. (http://nidzica.wm.pl/33746,Malga-wies-ktorej-juz-nie-ma.html#axzz2x4q7F8cC)

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.