Facebook Google+ Twitter

Obrońcy krzyża protestują przeciw dotacji na Świątynię Opatrzności

W sobotę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie obrońcy krzyża protestowali przeciwko dotacji, jaką Ministerstwo Kultury przekazało na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie - 6 mln zł. Ustawili się w kondukt pogrzebowy i zapalili znicze.

 / Fot. By Lech i Wojciech Szymborscy (Materiały własne COB) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsMinisterstwo Kultury przekazało Archidiecezji Warszawskiej dotację w wysokości 6 milionów złotych. Była to dziwna decyzja, ponieważ cała dotacja na kulturę wynosiła 20 milionów złotych i ubiegało się o nią wiele instytucji, np. Teatr Dramatyczny, który chciał dostosować scenę do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W sobotę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się pikieta przeciwko decyzji Ministerstwa Kultury - informuje Wprost. Protestowali zarówno obrońcy krzyża, jak i liberałowie. Demonstranci ustawili się w kondukt żałobny i zapalili znicze. Położyli również wstęgi z napisem "Ostatnie pożegnanie". W ten sposób pożegnali się z kulturą.

"Uważam, że należy skończyć z hipokryzją hierarchów Kościoła, którzy napychają sobie brzuchy kawiorami i szampanami kosztem najbiedniejszych" - powiedział jeden z pikietujących z Solidarnych 2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dlaczego jeszcze NIK tym się nie zajął. ? ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak powiada min. Zdrojewski - osobne wejście i osobna winda pod kopułę prowadzi, a tam zlokalizowano muzeum.

Wychodzi na to, że minister wszystkim pod kopułą poprzestawiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.