Facebook Google+ Twitter

"Obrońcy krzyża" przedstawią swoje warunki ugody w poniedziałek

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-08-21 19:19

Obrońcy krzyża stojącego przed Pałacem Prezydenckim ogłosili, że w poniedziałek opublikują oświadczenie w którym ustosunkują się do opinii episkopatu i przedstawią swoje warunki wycofania się z Krakowskiego Przedmieścia.

 / Fot. PAP"Obrońcy krzyża" są już wycieńczeni parotygodniowym koczowaniem przed Pałacem Prezydenckim. Zaznaczają jednak, że nie wycofają się dopóki nie dostaną zapewnienia o satysfakcjonującym ich upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej. Zapowiadają, że treść swojego oświadczenia dyskutują ze "wspierającymi ich środowiskami" podaje polskatimes.pl za wiadomosci.gazeta.pl

"Obrońcy krzyża" zamierzają także podjąć negocjacje z episkopatem i Kancelarią Prezydenta o warunkach przeniesienia krzyża do kościoła św. Anny. Wyczerpani "walką" szukają kompromisu.

Najbardziej wytrwali "obrońcy" są pod Pałacem już 39 dni.


Czytaj też:
Obrońcy krzyża zaprezentowali projekt obelisku
Staniszkis: gdyby prezydent nie zginął, nie byłoby powodu stawiać mu pomnik
Tablica odsłonięta. Obrońcy krzyża: hańba!
Prezydent Warszawy poinformuje radnych o planach w sprawie krzyża

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Słabo duchowo są , Za niedługo wrzesień i koniec sezonu ogórkowego to media będą miały inne tematy.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezczelność warchołów przekracza wszelkie ludzkie pojęcie. Zmęczyli się? To niech WEZMĄ TEN KRZYZ I ZANIOSA TAM, GDZIE MIAŁ BYC ZANIESIONY 3 sierpnia!
i NIECH PO SOBIE POSPRZĄTAJA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co wy tak z tymi staruszkami? Z tego co widziałem w TV to raczej osoby w sile wieku a nawet bym powiedział całkiem młode tam są...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że to objaw kolejnego (cięższego) stadium choroby tych ludzi. Należy sie nad nimi pochylić z troską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warunki ? Demokracja i konstytucyjna wolność słowa zapewniają im możliwość głoszenia swoich poglądów, ale NIC NIE NAKAZUJE społeczeństwu ich wdrażania w życie.
Najgorsza rzecz to pertraktowanie z oszołomami terroryzującymi Pałac Prezydencki. Dać staruszkom delikatnego klapsa w tyłek i wygonić do domu. Wnuczęta czekają ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

I po co ten dym? Jakby nie można było cieszyć się krzyżem w domu.... Obrońcy krzyża... Moherowa krucjata.

Dziwię się, że ktoś jest na tyle bezczelny, że jeszcze stawia warunki. Niech postawią sobie wielkie krzyże na działkach - wtedy będą mieli prawo tego bronić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się,czy episkopat i Kancelaria Prezydenta będą chcieli negocjować z takimi "oszołomami"?Chcieć to oni mogą:)
Najpierw muszą dojść do porozumienia między sobą,z tego co słyszałam każdy z nich ma inną wizję upamiętnienia ofiar katastrofy.
Ps .Przestali być medialni ,nikt za bardzo nimi się nie interesuje,spada popularność,noce chłodne ,czas zbierać "manatki"i wracać do domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sumienia nie macie, tak kazać im stać (choć widzę, że nie stoją tylko siedzą) do zimy. Deszcze, burze, gradobicie, pioruny z nieba mogą w tym czasie lecieć ,a potem i mrozy siarczyste przyjdą. A jak tak kogoś trafi, albo zamarznie ktoś na amen? To dopiero będzie tragedia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żyjemy w ciekawym kraju... Ale niech stoją, dopóki im się nie znudzi.
Fanatyzm polityczno-religijny w najgorszej formie.

Z innej bajki: Na jednym z osiedli w Lublinie odbyło się zebranie mieszkańców. Tematem było zagospodarowanie placu nieopodal blokowisk. Za wcześniejszym krzykiem pewnych Pań ustalono, że spotkanie odbędzie się w godzinach południowych, kiedy młodzi uczą się, a trochę starsi pracują. Do wyboru był plac zabaw dla dzieci - z tym jest często problem na miejskich osiedlach oraz krzyż. Oczywiście kompania "moherów" przybyła o tej porze w dużej grupie i opcja "krzyża" z ławeczką dla wygody zwyciężyła. Witamy w Polsce.

Dzieci nie mają placu zabaw, za to kilka babuszek ma miejsce do spotkań i plotek pod pozorem modlitwy. Jakby nie można było pójść do kościoła albo pomodlić się w domu. Chyba mają krzyż...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warunkiem będzie zburzenie pałacu i postawienie w tym miejscu mauzoleum Lecha Kaczyńskiego. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.