Facebook Google+ Twitter

Obrońcy krzyża: Spotykamy się wieczorem na Apelu Jasnogórskim

Przeniesienie krzyża do kaplicy Pałacu Prezydenckiego wywołało nie tylko skrajne komentarze, ale i kolejne decyzje. Na godzinę 21 obrońcy krzyża zapowiadają Apel Jasnogórski przed Pałacem Prezydenckim. Mobilizacja zwolenników postawienia pomnika w miejscu krzyża trwa też na Facebooku.

 / Fot. PAPProtestujący na Krakowskim Przedmieściu zapowiadają, że nie odejdą sprzed Pałacu, chyba, że minister Michałowski podpisze przy nich dokument, który potwierdzi, że w tym miejscu stanie pomnik.

Tymczasem jak nieoficjalnie dowiedziała się rp.pl, straż miejska i policja mają usunąć protestujących. Część z protestujących zabrała już swoje rzeczy, ale kilka osób zapowiedziało, że nie planuje odejścia sprzed Pałacu, bo jak twierdzą nikt nie może im, obywatelom polskim stać i modlić się.

Na stronie niezależna.pl pojawił się komunikat: "Dziś wieczorem zwolennicy pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim spotykają się tam o godz. 21 na Apelu Jasnogórskim. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu i nabożeństwie oraz do przynoszenia własnych krzyży. Nie pozwólmy władzy zacierać pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej".

Zwolennicy postawienia pomnika w miejscu krzyża zwołują się do udziału w pikiecie m.in za pośrednictwem Facebooka.

Policja na razie nie usunęła metalowych barierek sprzed Pałacu Prezydenckiego, natomiast zabrano te, które były ustawione przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 17.09.2010 10:04

W tej sprawie Kościół umył ręce, podobnie jak władze Warszawy. Kancelaria Prezydenta została sama. Oczywiście wszystko mogło się odbyć inaczej, bardziej godnie, gdyby respektowano porozumienia i powagę religijnego symbolu. Ale nie pozwolili na to i samozwańczy "obrońcy" krzyża, i fanatyczni wyznawcy PiS, którzy w każdą miesięcznicę tragedii skandują prezesowi "Ja-rek, Ja-rek".

Ten krzyż już dawno przestał upamiętniać ofiary. Naprawdę zaś upamiętnia zideologizowanych żałobników.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75968,8388219,Koniec_szantazu.html#ixzz0zlrhQmnn

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.09.2010 21:55

Nie usłyszałem dziś w żadnym programie o tym, czy fanatycy zgłosili tą zadymę do ratusza. Apel o przyjeżdżanie pod pałac o 21 wyemitowała TV TRWAM, a także R.Maryja, można było również przeczytać informacje nawołujące do przyjścia na wielu portalach. Nie jest to więc zgromadzenie spontaniczne. Wg prawa, organizator ma obowiązek powiadomić ratusz m.st. Warszawa o planowanej manifestacji.

Czy urzędnicy otrzymali zgłoszenie o manifestacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 16.09.2010 19:43

Zwolennicy krzyża niech sobie już dadzą siana, a jak mają ochotę dalej mącić to na plac targowy

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.09.2010 18:05

Hej, "rozsądna", przeczytaj raz jeszcze moją wypowiedż, a potem "rozsądnie" wyciągnij z niej sedno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.09.2010 17:35

To jest bezprzykładny szantaż. Za nic mają słowa prezydenta, biskupów i milionów rozsądnych Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozsądna
 • rozsądna
 • 16.09.2010 14:51

Jezeli Twoim zdaniem państwo prawa to pałki na bezbronnych ludzi to pamiętaj że te pałki wkrótce mogą ciebie dosięgnąć bo w takim państwie prawa o jakim mażysz nie ważne czy jesteś winien ważne że nie jesteś nasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.09.2010 14:28

Nie, wystarczy, żeby zadziałała w końcu policja.
Nie potrzeba bić fanatyków, wystarczy ich stamtąd usunąć.

Widzę, p.Robercie, że używa pan retoryki podobnej do retoryki Kaczyńskiego - "My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO". Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej p.Łukasza na tą okazję reaktywować ZOMO. Ci weterani walki z niepokornymi chętnie wyciągną swoje pałki i ze śpiewem na ustach np.Krew naszą ...pójdą na ich rzogromić. Pan będzie tam stał i klaskał.Jak głośno to może dadzą Panu ''honorowe członkostwo''

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.09.2010 11:39

Czy zgromadzenie zostanie zgłoszone do ratusza m.st. Warszawa?

Nie jest to zgromadzenie spontaniczne. Jeżeli władze miasta nie otrzymają zawiadomienia o zgromadzenia, a fanatycy (zbierający się na Facebooku) przyjdą pod pałac, to policja ma prawo rozgromić to zgromadzenie, ponieważ jest ono BEZPRAWNE. Jeżeli zaś policja będzie ochraniać tych ludzi, będzie to oznaczać, że Polska nie jest państwem prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.