Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33080 miejsce

Obrońcy praw zwierząt skazani za akty terroru

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 22:54

Brytyjski sąd skazał na kary od 4 do 11 lat więzienia siedmiu obrońców praw zwierząt. Sędzia orzekł, że mieli oni prawo protestować przeciwko badaniom na stworzeniach, ale nie mogli dopuszczać się przy tym aktów terroryzmu.

Skazani zastraszali, szantażowali i niszczyli mienie osób i firm powiązanych z laboratorium prowadzącym badania na zwierzętach. Członkowie grupy wysyłali do siedzib przedsiębiorstw paczki z atrapami bomb, rozsiewali pogłoski o pedofilii ich dyrektorów, wykonywali telefony z pogróżkami i umieszczali na domach pracowników napisy "morderca szczeniąt".

Według sędziego ta, trwająca sześć lat, kampania była dziełem fanatyków, którzy zamienili życie swoich ofiar w piekło. Dodał również, że w pewnych kręgach skazani będą pewnie uchodzić za męczenników, ale posyła ich do więzienia nie za poglądy, ale za ich przestępczą działalność graniczącą z terroryzmem.

Akcja prowadzona przez skazanych dotyczyła około czterdziestu firm. W związku z tą sprawą poniosły one znaczne straty. Były też narażone na dodatkowe wydatki. W sumie, na wzmożone środki bezpieczeństwa, spółki te przeznaczyły 12,5 miliona funtów
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.