Facebook Google+ Twitter

Obrzęk mózgu i nie tylko

W czasie spotkania działaczek katolickich i liberalnych feministek, które odbyło się na Uniwersytecie Warszawskim na fundamentalne pytanie padła równie fundamentalna odpowiedź. Otóż, kobieta nie może być papieżem, gdyż przed miesiączką ma obrzęknięty mózg i ciężko jej zachować zdrowy rozsądek.

 / Fot. .Stwierdzenie to wygłosiła pani Hanna Wujkowska. Nie wiem, ile ta pani ma lat i czy jej mózg już zaprzestał cyklicznie brzęknąć, ale prócz studiów lekarskich, zdążyła zaliczyć kilka stanowisk na których wymagane jest co najmniej kawałek normalnego mózgu, a mianowicie: w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza była doradcą ds. kobiet i rodziny, a potem - doradcą min. Giertycha w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Sądząc z efektów działalności owego ministra edukacji, a również wyjątkowych, aczkolwiek nieznanych bliżej nikomu osiągnięć na polu reprezentowania spraw damskich - coś jest jednak na rzeczy; faktycznie w historii Kościoła była jedna papieżyca Joanna, która wprawdzie obrzęk mózgu kryła pod tiarą, ale skończyło się to urodzeniem dziecka poczętego przez osobnika, któremu obrzękło całkiem co innego. Kariera jej była krótka, burzliwa i bolesna i jak to zwykle bywa z ludźmi - zakończyła się śmiercią.

Tu dochodzimy do sedna rozważań o zjawisku zwanym obrzękiem, albowiem nie-kobiety (czyt. mężczyźni) dysponują całkiem inną częścią organizmu, która ulega obrzękowi nie tylko raz w miesiącu, ale, w skrajnych przypadkach - nawet kilka razy dziennie. Powstaje zasadnicze pytanie, jak sobie owi osobnicy radzą w trakcie pełnienia funkcji państwowych lub nawet (skoro już taki temat podjęto w gronie pań uczonych) - kościelnych. Z chodzeniem bywa różnie i w zależności od kroju spodni jest ono mniej lub bardziej bolesne.

Bez względu jednak na pełnione funkcje, obrzęk musi być rozładowany i są na to wypraktykowane sposoby: zależą one od stanowiska, położenia, sytuacji, orientacji, dostępu do (wpisać według własnego rozeznania) i potrzeby chwili, a również sprawności i sprytu osobnika. Jedno jest pewne - szklanka zimnej wody niestety na ten rodzaj obrzęku nie pomaga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Oczywiście że kobieta może być papieżem, gratululę błyskotliwości piór-ek ; )))

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie czy tej pani przemądrzałej ma w ogóle co puchnąc. Bo to podobno mózg ma puchnąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Łukaszu - a tu specyficzna klasyfikacja, w której znalazła sie ta pani.
http://setka.bloog.pl/id,2253316,title,numer-16-dr-Hanna-Wujkowska,index.html?ticaid=69cf7

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy wszystkie kobiety powinny ze względu na obrzęk mózgu nie zajmować ważnych stanowisk, ale pani Hanna Wujkowska na pewno nie powinna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2010 16:50

Czy obrzęk mózgu może również powodować kretynizm? Ręce opadają gdy czyta się wypowiedzi Wujkowskiej, a miała ich w swojej karierze już sporo. Polecam również ten tekst: http://www.queercafe.pl/Felietony/hanny-wujkowskiej-przypadek-miesiaczki.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorce wielkie brawa i ****************************** :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Hanna Wujkowska nie od dziś jest zaskakuje inteligencją.
W 2007 roku znalazła się na 16 pozycji "100 ludzi niszczących Polskę".
Po tym oryginalnym odkryciu, jest możliwe, że będzie w ścisłej czołówce!
G ę !!!! :))))
r j
a u
t l
u

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieto !...ja jestem smakoszem cytrynek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozsądek obrzęknięty, gdyż stosowną doktryną nasiąknięty...

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, chociaż "GW" czytam, to jednak krytykancko przyznam, że jest ona bezbłędna w wychwytywaniu głupoty prawicowców. Nie wiadomo, czy pogratulować, czy kręcić nosem. Bo trudno sprowadzać całą dyskusję do jednego cytatu. Myślę, że po obu stronach puszczały nerwy i obie strony popisywały się farmazonami - to tylko podejrzenie, bo tam nie byłem. Ale artykuł bardzo celny i zgrabny z ZABÓJCZĄ puentą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.