Facebook Google+ Twitter

Obserwatorzy o Gruzji po wyjściu Rosjan: Wstrząjąca destrukcja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 12:06

Władze Tbilisi twierdzą, że na pograniczu gruzińsko-osetyńskim dochodziło do grabieży i zniszczeń. Informację potwierdzają obserwatorzy międzynarodowej organizacji Human Rights Watch, którzy udali się do Osetii Południowej.

Według obserwatorów w strefie konfliktu dochodziło do "wstrząsającej destrukcji". Fotoreporterzy, którzy znaleźli się wczoraj w tamtym rejonie informowali o bandach uzbrojonych Osetyńczyków.
Informację taką przekazali również wysłannicy Human Rights Watch według, których bandy uzbrojonych "oseteńskich milicjantów" rabowały wszystko co dało się wynieść ze zniszczonych domów. Nie oszczędzono również dziennikarskich ekip, którym zabierano pieniądze, kuloodporne kamizelki i samochody. Według obserwatorów HRW wioski wokół Gori są opustoszałe, a ich mieszkańcy nieprędko wrócą. W strefie konfliktu pozostali jedynie ludzie chorzy i starzy, którzy nie mieli sił uciekać. Od rana zarówno Rosjanie jak i Gruzini informują o spokoju w tym rejonie. Według władz w Tbilisi - Rosjanie opuścili już Gori, a na miejscu są już gruzińskie siły porządkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.