Facebook Google+ Twitter

Obserwatorzy OBWE nie wjechali do Słowiańska. Miasto zajmują prorosyjscy separatyści

Taką informację przekazał Mychajło Borciukiw, rzecznik misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której zadaniem jest kontrolować realizację porozumień genewskich. Misji nie udało się wjechać do Słowiańska, zajętego przez separatystów rosyjskich.

 / Fot. PAP/EPAMedia ukraińskie podają, że w ciągu ostatniej doby porwano 3 dziennikarzy, a ekipa misji OBWE musi podawać się kontroli w punktach granicznych, wyjaśniać cel przyjazdu, prezentować mandat i informować o ustaleniach z Genewy.

Ustalenia genewskie zakładają, że wszystkie nielegalne grupy zbrojne na Ukrainie muszą zostać rozbrojone, nielegalnie zajęte budynki winny być zwrócone prawowitym właścicielom, a "okupowane ulice, place i inne miejsca publiczne w miastach ukraińskich muszą zostać opróżnione". Wg Mychajły Borciukiwa, władze ukraińskie zaczęły wypełniać ustalenia zawarte w Genewie, m. in. przez wstrzymanie operacji antyterrorystycznej.

Innego zdania jest Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji, który uznał, że Ukraina narusza porozumienie z Genewy. Jak twierdzi Ławrow, nie zlikwidowała m.in. nielegalnych protestów w Kijowie i toleruje działania ekstremistów.

Szef MSZ Ukrainy Andrij Deszczyca powiedział w piątek, że kijowskiego Majdanu nie obowiązują ustalenia z Genewy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przerwali tę swoją "operację antyterrorystyczną" (musieli zaczerpnąć określenie od ministra spraw wewnętrznych Janukowycza?), bo wojsko zaczęło im się buntować. Zaś oświadczenia genewskie to już ostatnia deska ratunku dla granic Ukrainy określonych przez Lenina i Stalina. Oby nie pękła pod podkutymi butami i nie wpadła w drzazgach do czarnej wody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.