Facebook Google+ Twitter

Obserwatorzy OBWE zostali zmuszeni przez separatystów do opuszczenia miejsca katastrofy

Ukraińskim ratownikom udało się znaleźć 186 ciał ofiar katastrofy malezyjskiego Boeinga 777. Rzecznik OBWE Michael Bociurkiw powiedział, że szczątki znajdują się pod gołym niebem i następuje ich rozkład.

 / Fot. EPA/ANASTASIA VLASOVA"To wygląda jak jedno z największych, albo największe miejsce zbrodni na świecie, chronione przez grupę uzbrojonych ludzi w mundurach i z ciężką bronią" - powiedział rzecznik Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Dodaje, że obserwatorzy pracują w trudnych warunkach i nie mają pełnej swobody. "Widzieliśmy wiele szczątków. Nie wyglądają, jakby były w jakiś sposób manipulowane, ale jest ich dużo. Obszar katastrofy jest bardzo, bardzo duży" - mówił cytowany przez Wprost.pl.

Obserwatorzy OBWE, których przyjechało na miejsce katastrofy dwudziestu pięciu, po zaledwie 75 minutach zostali zmuszeni do opuszczenia terenu. Michael Bociurkiw obiecał, że ekipa powróci w sobotę. "Tak na prawdę to każdy może bez problemu wejść tam i fałszować dowody. Mnóstwo pracy musi zostać tam wykonane bardzo, bardzo szybko" - stwierdził.

Do tej pory odnaleziono ciała 186 ofiar katastrofy ze 298 podróżujących samolotem. Ukraińskie źródła podają, że w miejscu upadku maszyny znaleziono 181 ciał. Wyznaczono obszar o powierzchni 25 kilometrów kwadratowych. Trwają poszukiwania kolejnych ciał. Ratownicy, podobnie jak przedstawiciele OBWE, skarżą się, że pracę utrudniają uzbrojeni separatyści Donieckiej Republiki Ludowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.