Facebook Google+ Twitter

Obserwuj foki! Fokarium Stacji Morskiej przygotowuje się na narodziny helskich fok

Na przełomie lutego i marca w fokarium Stacji Morskiej w Helu urodzą się 3 focze szczenięta.

 / Fot. materiał prasowy/AIPGrupa LOTOS w ramach programu "LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie" stworzyła platformę internetową www.kierunekbałtyk.pl, której towarzyszy stream live z basenów helskiego fokarium.

Dodatkowo na portalu społecznościowym Kierunek Bałtyk na bieżąco ukazują się informacje o wszystkich ciekawostkach i wydarzeniach związanych z Morzem Bałtyckim, o których nie wiecie, a wiedzieć powinniście.

 / Fot. materiał prasowy/AIPNarodziny i pierwsze miesiące życia młodych foczek można oglądać na stronie internetowej sledzfoki.pl

Zobacz także: Niezwykła przyjaźń psa z sową. Zobaczcie zdjęcia!

Fokarium, będąc częścią naukowo - edukacyjnej placówki akademickiej, wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Ośrodek istnieje od 1999 roku choć działalność na rzecz badań i ochrony fok podjęto znacznie wcześniej. Inspiracją była udana próba wyleczenia, pierwszej dostarczonej na rehabilitację do helskiej placówki foki o imieniu Balbin. Ranne zwierzę podjęto z plaży w Juracie 31 marca 1992 roku. Od tego dnia, rozwijając badania biologiczne, weterynaryjne i hodowlane nad fokami. Helski ośrodek w sposób praktyczny wspomaga międzynarodową akcję odtwarzania i ochrony zasobów tych zwierząt na Bałtyku. Wyleczone tu foki, podobnie jak uzyskany z hodowli przychówek wypuszcza się na wolność - czytamy na kierunekbałtyk.pl.

Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.