Facebook Google+ Twitter

Obsesja czasu pokolenia CV

Mamy obsesję na punkcie czasu. Młodzi ludzie szukający pracy próbują prześcignąć swoje ambicje, gdyż nie potrafią osiągnąć tego, o czym marzą. Wstrzymaj czas!

Budzik / Fot. sxc.huCzas jest traktowany jako organizator wszystkich aktywności, jako syntezator i integrator. Jest sposobem obchodzenia się z priorytetami i kategoryzowania doświadczeń. Jest także miarą, według której ocenia się kompetencję, wysiłek i osiągnięcia jak i specjalnym systemem przekazu ujawniającym to, co ludzie do siebie czują i czy dają lub nie dają sobie z tym rady.

Kulturowe regulacje czasu w większości społeczeństw dotyczą m. in.: takich podziałów jak czas codzienny i czas odświętny, czas pracy i czas wypoczynku. Czas jako fakt społeczny może być rozumiany jako wywierający na członków określonego społeczeństwa silny, przymuszający wpływ.

Studencie - już czas!


Każde społeczeństwo dysponuje typowym rozkładem czasu przeznaczonym na różne czynności. Ten budżet czasu jest różny również dla poszczególnych grup czy kategorii społecznych. Między innymi brać studencka dysponuje swoim wyjątkowym budżetem czasu. Z pewnością wielu nie lubi poniedziałkowych zajęć, a leniwe soboty spędzane są a to w łóżku, a to na zakupach czy imprezach.

Nie lubię chodzić spać, ponieważ chodzę na imprezy i nie lubię wstawać, gdyż akurat pierwsze zajęcia są obowiązkowe - deklarują studenci. Czynność spania nie jest popularna, a wczesne wstawanie jest najmniej ulubionym sportem ekstremalnym. Mimo wszystko tygodniowy rozkład czasu studenta wielu osobom się podoba.

Społeczeństwo ponowoczesne charakteryzuje się swoistą obsesją czasu, która staje się głównym regulatorem życia zbiorowego. Słowa: "nie mam czasu dla ciebie", "nie teraz" słyszymy niemal kilka razy dziennie. Studenci łamiąc biologiczny porządek chodzenia spać i wstawania, jednocześnie łamią ten wszechobecny "despotyzm czasu". Podczas gdy biznesmeni, maklerzy i bankowcy nie mają czasu na odpoczynek, zabawę i rozrywkę, studenci mają, i to w nadmiarze!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"ile mieć, aby nadal być"?

Niezmiennie odrobinę. Dystansu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.