Facebook Google+ Twitter

Obudź w sobie SŁOŃce!

Od 31 maja br. Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z Knurowa realizuje ogólnopolską kampanię społeczną "Obudź w sobie SŁOŃce!". Celem jest pobudzanie aktywności społecznej oraz promocja wolontariatu i działalności organizatora w Polsce.

 / Fot. SCPR/PieM PROJEKT Rybnik/Paweł Mitura-ZielonkaPomysł na kampanię powstał podczas majowego pobytu w Warszawie kilkuosobowej grupy wolontariuszy i zarazem uczestników projektu "Spotkania z Parlamentem Europejskim" z Knurowa. Wówczas odbywało się podsumowanie tego projektu, którego liderem była Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

Oficjalnie "Obudź w sobie SŁOŃce!" rozpoczęło się w 3. urodziny Stowarzyszenia, tj. 31 maja br. Planowany termin zakończenia to 2 czerwiec 2014 roku.

Na blogu kampanii o adresie: www.obudzwsobieslonce.blogspot.com dostępna jest sonda, w której każdy internauta może wziąć udział. Poza tym można zobaczyć i zagłosować na tzw. demota.

Podczas Dni Knurowa 2013 na placu 700-lecia Absolwenci Programu Ferajna przebrali się za grupę składającą się z: słonia, czterech pingwinów "z Madagaskaru" i króla Juliana i wraz towarzyszącymi im Wolontariuszami, którzy m.in. przeprowadzali wywiady z mieszkańcami dotyczące poziomu aktywności wolontariackiej spacerowali i promowali niniejsze działanie.

Nadal trwa rekrutacja wolontariuszy na stanowisko: Specjalista ds. badań w Knurowie. Obecnie zaangażowanych w tej roli są trzy osoby, a Stowarzyszenie potrzebuje jeszcze 17.

Ponadto, realizowany jest kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej, dzięki któremu organizacja wychodzi bardziej w Polskę, a to oznacza, że pozyskuje wolontariuszy w roli Koordynatora Grupy Miejskiej w miejscowościach takich jak: Chorzów, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Warszawa i Gdańsk. Osoby te będą głównie odpowiedzialne za zorganizowanie swoich grup wolontariuszy i uczestników, pomogą w promocji kampanii i działalności Stowarzyszenia Cztery Pory Roku oraz zorganizują grę terenową w tamtejszych ZOO, które będą partnerami.

Szczegółowe informacje o rekrutacji wolontariuszy znajdują się na blogu o adresie: www.rekrutacjascpr.blogspot.com, na którym jest również podany bezpośredni kontakt do osoby zajmującej się pozyskiwaniem osób do współpracy.

Stowarzyszenie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspierania w różny sposób ogólnopolskiej kampanii społecznej "Obudź w sobie SŁOŃce!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.