Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17688 miejsce

Oburzający precedens na Allegro. 250 rozczarowanych klientów

Allegrowicz "marketdvd" dopuścił się skandalicznego procederu nabicia w przysłowiową butelkę ponad 250 kontrahentów transakcji handlowych. Konto nieuczciwego sprzedawcy zostało zablokowane.

 / Fot. Rafał DębickiBezradni klienci, pozbawieni jakiegokolwiek kontaktu z nierzetelnym sprzedawcą do dzisiaj wciąż wystawiają negatywne komentarze. Przykre jest to, że znaczna część z rozczarowanych Allegrowiczów, nie decyduje się zgłaszać swoich strat do administratora Allegro, na policję czy do prokuratury.

Swoją rezygnację ze ścigania sprawcy skandalicznego procederu, poszkodowani motywują niskimi kwotami finansowego uszczerbku, poniesionego przy zakupie jednej muzycznej płyty CD czy koncertu na wydawnictwie DVD.
Nabici w butelkę klienci (niektórzy od ponad pół roku i dłużej) zostali bez zamówionego i opłaconego z góry towaru. Nie doczekali się również zwrotu poniesionych kosztów zakupu i wysyłki. Ewidentny brak odpowiedzi na kierowaną korespondencję, zmusza rozgoryczonych klientów, do podjęcia kroków w celu usankcjonowania procederu. Nierzetelny Allegrowicz spełnia przesłanki art. 415 kodeksu cywilnego, mówiącego o zobowiązaniach naprawienia wyrządzonej szkody, lecz działanie ciągłe sprawcy czynów i różnorodność wysokości finansowych strat, może zmienić ocenę kwalifikacji prawnej.
Wielu z poszkodowanych w wystawianych allegrowiczowi " marketdvd " negatywnych komentarzach, ujawnia wykonane przelewy na kwoty wyższe niż zakup tylko jednej płyty CD czy DVD lub innego towaru z oferowanej branży towarowej.
Poza falą negatywnych not komentarzowego rozgoryczenia, klienci uchylają publicznie, wysokość poniesionych kosztów niezakończonych transakcji zakupu, podając kwoty 100, 300 złotych utraconych sum.

Spora część z drobniejszych detalistów, rezygnuje z dalszej walki o odzyskanie kwot rzędu parudziesięciu złotych dochodząc do wniosku, że o sumę wysokości 50 zł nie będą się uganiali po komendach i wydziałach policji. Czy jest to wybór słuszny, decyzja należy do kontrahentów feralnych transakcji z allegrowiczem "marketdvd" www.allegro.pl/show_user.php?uid=20300954

Przy tej okazji warto przypomnieć, że istnieje możliwość odzyskania pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących Allegro. Regulamin programu pod paragrafem nr. 6 określa jak postępować w celu uzyskania finansowej rekompensaty:

§6 Rozpatrzenie zgłoszenia o przyznanie rekompensaty -

6.1 Grupa Allegro podejmuje decyzję o przyjęciu zgłoszenia w terminie 30 dni roboczych od otrzymania poprawnie wypełnionego formularza. Kupujący jest informowany o podjętej decyzji drogą poczty elektronicznej.

6.2 W przypadku gdy Grupa Allegro zaakceptuje zgłoszenie, Kupujący jest zobowiązany, nie później niż w terminie 90 dni, do wydrukowania formularza, do którego link zostanie przesłany drogą poczty elektronicznej, oraz podpisania zamieszczonego w nim oświadczenia zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Lidzia mazowieckie
 • Lidzia mazowieckie
 • 01.07.2012 10:09

Co za wstrętna historia. Nie mogę pojąć postępowania prowadzącego działalność kupiecką. Nie miałabym spokojnego sumienia i snu, dopuszczając się finansowych nieprzyzwoitości bo uznaję zasadę "nie moje pieniądze trzeba oddać ich prawowitemu właścicielowi". Naganne w tej historii jest to, że ktoś nie posiadając towaru na składzie, ma czelność zbierać pieniądze od dużej grupy osób- jak czytam od roku czasu. Łatwość zdobycia cudzych pieniędzy rozochociła Łupaszkę, degustuje fakt że do windykacji długów musi być zaangażowany aparat Policji oraz spółka aukcyjna bo nieuczciwy handlowca bimba sobie z prawa licząc na pobłażanie drobnych ciułaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
WałekxD
 • WałekxD
 • 25.06.2012 17:11

Krzykaczu ! Głupota twoja jest porażająca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
do cenzora
 • do cenzora
 • 25.06.2012 14:25

CP to wylęgarnia i przechowalnia wszystkiego co najgorsze w polskim internecie i e-handlu. Tamtejsi "pomocni" to arcy-trolle ziejące nienawiścią do oszukanych przez internetowych złodziei. Za zgnojenie ofiary oszusta dostaje się tam nagrodę, a za krytykowanie oszustów i ich adwokatów - bana. Szkoda, że przez swoje cenzorskie zapędy upodabnia się Pan do vrykowo-gajowo-romanachowej hołoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
oszukany
 • oszukany
 • 24.06.2012 17:15

Towar kupił mi kolega poprzez allegro, ja mu tylko zaniosłem pieniądze. Jak się go pytałem gdzie ma dane pana marketdvd to napisał mi że ich nie ma, nie wiem co zrobił, nie wiem w jaki sposób dostał je od allegro, może je usunął, nie wiem naprawdę.
Allegro poprosiliśmy o podanie danych Sprzedającego gdy pozostał miesiąc do skorzystania z POKu, ci jednak najpiew nie odpowiadali a potem mówili że trzeba poczekać na naprawienie problemów technicznych. Dane dostaliśmy od innego użytkownika portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
do Maciekch
 • do Maciekch
 • 24.06.2012 11:18

A co chciałeś zeby allegro za ciebie na polcję leciało? Ile masz lat? Nie wiesz, że przestępstwa zgłasza się na policji? Tym bardzej jeśli to ciebie okradziono a nie allegro...co za bezmózgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
do oszukanego
 • do oszukanego
 • 24.06.2012 11:15

Jak czekałeś na dane sprzedawcy od allegro kilka miesięcy? Przecież kupiłeś i miałes jego dane. Sam do siebie miej pretensje, żeś zawalił sprawę na policji. Jak cię w sklepie okradną to lecisz do jego właściciela składać zeznania czy na policję?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciekch
 • Maciekch
 • 23.06.2012 20:42

Allegro ma klienta w d....e odbijają piłkę od siebie dla mnie są równie winni jak i ten market dvd który podawał mi się za niejakiego TOMASZA PIETREWICZA PROWADZĄCEGO PORTAL emultimarket.com oni powinni występować w imieniu oszukanych klientów a nie kazać klientowi się bujać po komisariatach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vrykloakas
 • Vrykloakas
 • 23.06.2012 17:37

Co się martwicie? Może tylko umarł, albo jest w szpitalu. Najlepiej od razu lecieć na Policję i robić raban, bo bez wątpienia, ktoś, kto pracował kupę czasu na 2000 komentarzy, tylko czeka, żeby was walnąć na 10 zł...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta
 • Marta
 • 23.06.2012 17:23

Engłąber _ Duże czy małe pieniądze jakie to ma znaczenie. Sprawiedliwości musi stać się zadość. Nie żyjemy w Republice Bananowej a nasze pieniądze się nie rozpłynęły i mamy dowody wpłat. Zgłosiłam i czekam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Engłąber
 • Engłąber
 • 23.06.2012 16:27

Ci niby oszukani sami są sobie winni! Niska cena ich zaślepiła, hła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.