Facebook Google+ Twitter

Oburzenie Małopolski na billboardach

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-12 22:03

W przyszłym tygodniu na ulicach Krakowa pojawią się plakaty informujące mieszkańców o krzywdzącym nasz region sposobie podziału unijnych pieniędzy w latach 2007-2013, na którym Małopolska ma stracić około 300 mln euro.

APP Niewykluczone, że billboardy zawisną także w innych miastach województwa. Mają się pojawić również w Warszawie pod budynkami Rady Ministrów i Sejmu. Za akcją billboardową stoją członkowie obywatelskiej inicjatywy "Kraków jutra", skupiającej autorytety z różnych środowisk: naukowych, biznesowych, kościelnych.
Nie ma to nic wspólnego z polityką, czy rozpoczynającą się kampanią wyborczą. Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciw dyskryminacji Małopolski i wpłynąć na zmianę decyzji rządu - podkreślał na wczorajszej konferencji prof. Mirosław Stec z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do akcji protestacyjnej mogą się przyłączyć także mieszkańcy - od poniedziałku uruchomiona zostanie w tym celu strona internetowa: www.krakowjutra.pl
- Mamy zamiar zwrócić się nie tylko do rządu, ale i do Komisji Europejskiej, by nie zatwierdzała tego sposobu podziału unijnych pieniędzy - zapowiedział Paweł Gizbert-Studnicki z Instytutu Studiów Strategicznych. Przypomnijmy, że decyzja rządu polskiego z 1 sierpnia oznacza, że Małopolska dostanie najmniej pieniędzy z unijnej kasy - niespełna 335 euro na jednego mieszkańca, podczas gdy np. województwo warmińsko-mazurskie otrzyma trzy razy więcej.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetny pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.