Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14969 miejsce

Obwodnica Stargardu otwarta

Dziś w południe prezydent Stargardu Sławomir Pajor, przedstawiciele firm Bunte&Berger Bau oraz mieszkańcy dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi na obwodnicy Stargardu Szczecińskiego.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Stargardu. / Fot. gs24.plStargard Szczeciński czekał na obwodnicę od wielu lat, w końcu mieszkańcy odetchną z ulgą. Z ulic miasta znikną tysiące ciężarówek i aut poruszających się drogą krajową nr 10. Do tej pory wszyscy podróżujący ze Szczecina do Bydgoszczy zmuszeni byli do wjazdu do miasta, ponieważ nie było innej możliwości przejazdu. Wiązało się to z licznymi utrudnieniami i opóźnieniami, co powodowały m.in. przejścia dla pieszych, liczna sygnalizacja świetlna i korki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych I autostrad wyliczała, że w ciągu jednej doby przez miasto przejeżdżało piętnaście tysięcy samochodów, powodując hałas, spaliny oraz utrudniając poruszanie się po Stargardzie. Ciężarówki przyczyniały się również do zniszczenia infrastruktury drogowej - ta zostanie jednak poprawiona w ramach kontraktu z firmą Bunte&Berger Bau, generalnym wykonawcą obwodnicy. Data otwarcia zapewne nie jest przypadkowa, obwodnica ułatwi wielu kierowcom bezpieczne dotarcie do rodzin na święta.
Z powodu warunków atmosferycznych, jako pierwsze na trasę musiały wyruszyć pługopiaskarki. / Fot. gs24.pl
Obwodnica Stargardu liczy 13,43 km i posiada trzy bezkolizyjne węzły drogowe, nazwane od geograficznego położenia - Stargard Szczeciński Wschód, Centrum i Zachód. Nowa droga zyskała oznaczenia S10, co daje jej miano drogi ekspresowej, na której można rozwinąć prędkość nie przekraczającą 110 km/h. Zbudowano również 350 m estakady nad Iną, aby ułatwić zwierzętom pokonywanie szlaków migracyjnych w jej pobliżu. Koszt budowy obwodnicy to 351,1 mln zł.

Pierwsi kierowcy pokonujący nową obwodnicę. / Fot. gs24.plInwestycja na pewno ułatwi przejazd kierowcom, ponieważ nie będę musieli tracić cennego czasu przebijając się przez miasto, ale przede wszystkim odetchnąć będą mogli mieszkańcy Stargardu. Już dziś po otwarciu obwodnicy zaobserwowano rozluźnienie ruchu na dotychczas przepełnionych drogach miasta.

Więcej o otwarciu obwodnicy Stargardu na www.gs24.pl

Zdjęcia dzięki uprzejmości Głosu Szczecińskiego.
Ostatnie ekipy sprzątające niepotrzebne już oznakowanie. / Fot. gs24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.