Facebook Google+ Twitter

Oby nowy rok nie musiał być lepszy od starego!

Oto mamy nowy 2008 rok! Magiczna chwila, jak to mówią świeccy. Czysta numerologia. Jak to we współczesnym świecie - po prostu okazja do zabawy... Pod warunkiem, że nie włączy się wiadomości!

Witamy 2008 rok. Życzymy sobie nawzajem szczęścia, zdrowia, pomyślności. A potem włączamy telewizję. Zaczynamy przyglądać się faktom w tej naszej nowej rzeczywistości. Szczęścia i pomyślności jest tam dokładnie 50 proc., czyli 15 minut z pół godziny programu informacyjnego. To nudne relacje z zabaw. Reszta, niestety, świadczy o braku trzeciego elementu - zdrowia.

Nie wierzycie? Spójrzcie wczorajsze doniesienia... Depesze agencyjne podsumowują Sylwestra liczbami zabitych i rannych. Petardy zbierają żniwo. I jak tu wierzyć w te wszystkie "oby ten rok był lepszy", jeśli rozpoczynamy go dokładnie tak samo jak dziesiątki poprzednich... I sama nie wiem, na kogo albo na co się wściekać.

Mogłabym wściekać się na ludzi, których nie da się niczego nauczyć, mogłabym się smucić i współczuć, mogłabym narzekać - przepraszam, już to robię. Ale wolę po prostu uciec. Zrywać z nałogiem włączania serwisów radiowych i zaczytywania się w newsach internetowych. Odłączyć się od świata i wkroczyć w nowy rok, udając, że jednak jest inny od tych poprzednich. Bo jest!

Kiedy się tak człowiek odetnie, to zaczyna mu wracać rozsądek. Bo te wszystkie wiadomości na pierwszego stycznia, to przecież tylko schemat. Trzeba pogadać o zabawach - w porządku, trzeba powspominać albo poprzewidywać - w porządku, trzeba ostrzec o petardach - też w porządku, bo w ogóle trzeba zrobić te serwisy, a przecież w Nowy Rok nic innego się nie dzieje.

Czyżby? Przecież to zwykły dzień, jak każdy. Wyłączmy w naszym umyśle zakładkę z tą całą magią zmieniających się cyfr. Zobaczmy, że Nowy Rok to taka niedziela po ogólnoświatowej imprezowej sobocie. Na kacu i z dniem wolnym. Przyznaję, także w niedziele wiadomości nie są zbytnio ciekawe. Politycy mają wolne. Ale czy świat tworzą tylko politycy? Czy w dni wolne jedynymi wydarzeniami są imprezy sportowe albo wypadki i wojny? Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

W te "dni, w których nic się nie dzieje" a serwisy są robione na siłę, dowiadujemy się z reguły tych złych wieści. Uparcie powtarzanych co roku wiadomości o kolejnych nieszczęściach. Albo nudnych, bo ciągle takich samych, relacjach z wydarzeń charakterystycznych dla danego dnia. I tyle. A świat jest taki duży, ludzi jest już grubo ponad 6 mld i jakoś trudno mi uwierzyć, że tyle osób tylko tyle potrafi robić!

Ale niestety, to kwestia wiary. Telewizja mówi co innego. A potem okrasza to wszystko szampańskim uśmiechem i życzeniami: "Oby ten nowy rok był lepszy od poprzedniego". Hm, wydaje mi się, że już to zdanie pisałam... Deja vu? Tak, jak co roku.

Nie, dziękuję. Ja tylko życzę bliskim wszystkiego "naj". A Nowy Rok będzie lepszy, kiedy tylko wytrzymam bez serwisów. Bo to wcale nie jest tak, że uciekam od rzeczywistości. Serwisy nie pokazują jej normalnie - w Nowy Rok wypełniają formę. Bez tej rzeczywistości Nowy Rok jest naprawdę świeży, nieskażony, gotowy do bycia lepszym! Może wytrzymam - dla własnego dobra. Życzcie mi szczęścia! Ja też Wam go życzę... zdrowia i pomyślności zresztą też!

PS. Wcale nie mam kaca - nie dlatego marudzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No tak. Poza tym to nie zawody jakieś, nie? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś jest w tym, co piszesz. Ja już się uczuliłam na życzenia "aby nowy rok był lepszy od poprzedniego", bo jeśli byśmy mieli być coraz bardziej szczęśliwi, to przestalibyśmy doceniać to szczęście...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ossad, racja, nie dotarłam. Ale myślę że jednak oba teksty się troszkę różnią, mimo że tematyka podobna.

Agnieszkaa, dzięx za plusa. A tytuł jest nieco ironiczny, nie trzeba brać tego zbyt poważnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.01.2008 13:21

Trochę nie zgadzam się z tytułem.
Ja wolałabym,aby rok 2008 był lepszy od poprzedniego.Za tekst (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

link u_20917.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.