Facebook Google+ Twitter

Oby-pikniki! Nasz sposób na społeczeństwo obywatelskie w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-18 16:26

W marcu Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na lokalne pikniki obywatelskie, podczas których gimnazjaliści biorący udział w programie edukacji medialnej @ktywista zaproponują dyskusje o ważnych z ich punktu widzenia problemach, którymi zajmowali się od kwietnia ubiegłego roku.

 / Fot. CEOProgram @ktywista jest skierowany do uczniów gimnazjów z całej Polski. Pokazuje młodym ludziom, jak aktywnie i odpowiedzialnie korzystać z nowych mediów jako narzędzi zaangażowania społecznego, zachęcając ich do działań użytecznych dla lokalnej społeczności. Pomaga w tworzeniu koalicji szkół i lokalnych mediów na rzecz zwiększania udziału uczniów w życiu publicznym.

Osią @ktywisty są projekty realizowane przez uczniów, które powstały jako wynik warsztatów przeprowadzonych przez animatorów CEO. Podczas szkoleń uczniowie dowiedzieli się, jak zdobywać wiedzę o tym, co dzieje się w ich środowisku lokalnym oraz jak tworzyć internetowe materiały dziennikarskie. Podsumowaniem ich pracy są lokalne pikniki obywatelskie odbywające się w 13 miejscowościach – Starych Juchach, Piotrkowie Trybunalskim, Skwierzynie, Wyszkowie, Poznaniu, Kwidzynie, Legnickim Polu, Rumii, Mchawie, Zalasewie, Chorzowie, Otyniu oraz Warszawie.

Poniżej przedstawiamy szczegóły kilku z nich

Piknik w Wyszkowie zorganizujemy w bibliotece miejskiej (lub w naszej szkole) 9 marca. Będzie to przygotowana przez @ktywistów konferencja prasowa. Zaprosimy koleżanki i kolegów ze szkół, w których wydawana jest gazetka szkolna; redaktorów naczelnych 4 pism lokalnych; rodziców; nauczycieli i dyrekcję, a także pracowników biblioteki i urzędu. Będzie także Klub Europejski działający w naszej szkole – mówi o wyszkowskim pikniku Renata Karsznia, nauczycielka z Gimnazjum nr 1. Uczniowie opowiedzą gościom o programie @ktywista, o szkoleniach, wycieczkach, przedstawią swoje materiały dziennikarskie związane z tematem „Miejsca do spędzania wolnego czasu dla młodzieży”. Rozpoczną także dyskusję na ten temat przedstawiając miejsca spędzania czasu, które już są dostępne oraz sugerując jakie jeszcze mogłyby powstać, a które wydają im się niepotrzebne.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem wśród naszych gimnazjalistów jest wielu ambitnych i chcących. Trzeba im tylko czasem pomysł podrzucić. Może właśnie taki jak ten?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam ma rację, teraz większość dzieci ma "MISIE" np. Pójdziesz na spacer? nie chce MI SIE, pouczymy się? nie chce MI SIE, może kino? nie chce MI SIE. Tak na okrągło, MISIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry sposób na integrację i uaktywnienie młodzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech się polskim dzieciakom chce chcieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.