Facebook Google+ Twitter

Obywatele reporterzy zjechali do Warszawy

Maria Stępień i Tomasz Torój z Lublina zostali laureatami konkursu "Obywatel Reporter", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej przy współudziale Wiadomości24.pl i Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich. Nagrody wręczone zostały podczas konferencji "Aktywne społeczności okiem obywatela i reportera", zorganizowanej w warszawskim centrum bankowo-finansowym "Nowy Świat".

Fragment pracy, która zajęła pierwsze miejsce. / Fot. Maria Stępień i Tomasz TorójDrugie miejsce zajęła Maria Moszyńska z Tczewa, trzecie - Robert Bąk z Bielawy. Wyróżnienia otrzymali Ewelina Dolna z Jezierza, Wiesława Miastkowska z Mgowa i Ewa Slomska z Winterthur w Szwajcarii. Konkurs Obywatel Reporter wyłonił te osoby, które nadesłały najlepszą, najpełniejszą relację z wydarzenia, które odbywało się w ramach kampanii Czerwiec Aktywnych Społeczności; wydarzenia lokalnego,
w którego zorganizowanie i przebieg zaangażowana była miejscowa społeczność, pokazującego współdziałanie społeczności z instytucjami i organizacjami. Takiego, które przynosiło wymierny efekt. W ramach Czerwca Aktywnych Społeczności takich wydarzeń nastąpiło ponad 300. Sporo, prawda? Nie było województwa, gdzie nie pokazałoby się logo akcji - drzewo wyrastające z jabłka.

Kilkadziesiąt takich lokalnych imprez zostało na szczęście opisanych, sfilmowanych bądź sfotografowanych, a relacje te trafiły do jury konkursu Obywatel Reporter. Mieliśmy rozbieżne zdania, ale werdykt udało się w końcu ustalić. Maria Stępień i Tomasz Torój nadesłali relację z imprezy integracyjnej, zorganizowanej na osiedlu bloków socjalnych. Opisali (pani Maria) i pokazali (fotografował pan Tomasz) wszystko, co ciekawego tam się zdarzyło. Materiał z powodzeniem mógłby zaistnieć na łamach lokalnej prasy, z chęcią też opublikowalibyśmy go w Wiadomościach24.pl

Marta Moszyńska z Tczewa z pozycji osoby nagrodzonej opisała uroczystość uhonorowania osób, które ponad barierą wieku i niepełnosprawności rozwijają swą aktywność na rzecz społeczności lokalnej. Pani Marta udziela się w banku czasu. Projekt "Bank Czasu - bankiem życzliwości" został laureatem pierwszej nagrody ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. Robert Bąk z Bielawy nakręcił film o imprezie, zorganizowanej przez wolontariuszy, pracowników Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na łamy Wiadomości24.pl!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.