Facebook Google+ Twitter

Obywatelka Holandii pośród zabitych bojowników FARC

Tanja Nijmeijer obywatelka Holandii, mogła znaleźć się wśród ofiar ataku kolumbijskiej armii. Przed tygodniem siły rządowe Kolumbii przepuściły szturm na zgrupowanie rebelianckiego FARC. Teraz, w celu identyfikacji, władze w Bogocie wystąpiły do holenderskiego MSZ o przesłanie kartoteki dentystycznej Holenderki.

Tania / Fot. ru.wikipedia.org
Domniemana ofiara armii kolumbijskiej miała 29 lat. Sądzi się, że od 2002 roku była czynną bojowniczką marksistowskich Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii. Organizacja ta od kilkudziesięciu już lat walczy przeciwko władzom kolumbijskim.

Jak podał The Holland Times, Tanja Nijmeijer, absolwentka filologii na uniwersytecie w Groningen dwa razy odwiedzała Kolumbię. W 2002 roku podczas swojej drugiej podróżny nawiązała ścisłą współpracę z bojownikami. W 2007 roku o kobiecie zrobiło się głośno. Wtedy upubliczniono jej pamiętniki, które kolumbijscy żołnierze odnaleźli w dżungli. Historią tą żywo interesowała się holenderska opinia publiczna. Warto również dodać, że jeden z największych polskich dzienników opublikował obszerne fragmenty pamiętników Holenderki.
FARC Flaga / Fot. wipedia.org
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Niderlandów potwierdziło, że przesłało władzom w Bogocie dane, o które prosiła strona południowoamerykańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stefan Krabicz
  • Stefan Krabicz
  • 30.09.2010 11:31

To dobrze, że są jeszcze tacy ludzie, że nie wszyscy mają plastikowe mózgi. Prośba do dziennikarzy - piszcie więcej o Trzecim Świecie i o próbach jego reformy, o walce z tym bagnem, który urządził tam kapitalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.