Facebook Google+ Twitter

Obywatelscy do Lamusa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-24 11:00

Pierwsze w tym roku spotkanie wrocławskich Dziennikarzy Obywatelskich, czyli o tym kto ma zgrabne łydki, jakie piwo jest najlepsze i dlaczego Jarek ma zawsze świetne zdjęcia.

Ela i jej hasło dnia. / Fot. Fot. Jarosław JakubczakJa i zadanie szalikowe. / Fot. Fot. Jarosław JakubczakWczoraj o 19 pub Lamus, w którym się umówiliśmy świecił jeszcze pustkami. Siedząc w półmroku, będąc sporo przed czasem czekałam z niecierpliwością aż wreszcie ktoś się pojawi. Jako pierwszy, całe 10 minut przed wyznaczoną godziną spotkania, z rozmachem drzwi wspomnianego już Lamusa otworzył Bartek Senderek. Później dołączyła Ela Świączkowska i Paweł Liwosz. Ponaglony sms-ami Przemek Bąk i jego kolega Marek pojawili się po chwili. Nie zawiódł też Patryk Ciechanowski-Mirek i Kasia Błochowiak. Z samego pożegnania załóg ruszających na rajd do Monte Carlo przyjechał do nas Jarek Jakubczak. Niestety zabrakło Łukasza Wolskiego, na którego obecność liczyłam najbardziej.

Trzeba przyznać, że nie traciliśmy czasu na zbędne pogaduszki. Natychmiast zaczęliśmy omawiać rozmaite kwestie natury egzystencjalnej. Dzięki temu doszliśmy do kilku bardzo ważnych wniosków. Nie będziemy tacy samolubni i podzielmy się nimi z Wami. Po pierwsze i najważniejsze przyjaźń damsko-męska nie istnieje, po drugie czeskie piwo jest najlepsze na świecie, po trzecie łydki piłkarek nożnych do atrakcyjnych nie należą i po czwarte dla licencjonowanego kierownika wycieczek szkolnych, Przemysława Bąka najważniejsze (my, przez sympatię do kolegi potwierdzamy, że…) Joanna Wołosz najlepszą siatkarką jest.
Ela niecierpliwie czekała na Jarka, aż się wreszcie doczekała. / Fot. Paweł czy Patryk? Patryk czy Paweł?Kasia ekspresyjnie opowiadała o powidłach. / Fot. Fot. Jarosław Jakubczak
Oczywiście poza rozmowami nie brakowało też innych atrakcji. Jako, że byłam na spotkaniu DO po raz pierwszy zostałam poddana testowi szalikowemu. Kto czytał wcześniejsze relacje z Wrocławia, ten wie, o co chodzi. Z przykrością informuję, że egzamin oblałam. Urządziliśmy też sobotni autolans. Koniecznie trzeba dodać, że zainspirował nas do tego Damian Leciak, który regularnie dzieli się z nami swoimi osiągnięciami. Dzięki temu wiemy, że Ela otrzymała wreszcie swoją wymarzoną legitymację prasową, Przemek ma nową pasję - łyżwiarstwo, Kasia robi najlepsze na świecie powidła i ma talent do prowadzenia teleturniejów, a Jarek zawsze ma świetne zdjęcia, bo jest na miejscu jeszcze przed samym zdarzeniem.

Aha, zapomniałabym o najważniejszym! O mały włos, a mielibyśmy nowego Obywatelskiego. Skłaniał się ku byciu fotoreporterem. Jarek pozwolił mu nawet zrobić kilka zdjęć swoim aparatem. Jaką ostatecznie podejmie decyzję i czy zdecyduje się dołączyć do naszego grona? Przekonamy się wkrótce!
Cała nasza 9. / Fot. Fot. Pan ze stolika obokPatryk i jego dwa kufle. / Fot. Fot. Jarosław JakubczakIch trzech, kufle tylko dwa. / Fot. Fot. Jarosław JakubczakPaweł z bliska. / Fot. Fot. Paweł LiwoszPrzemku, a co na to powie Asia?! / Fot. Fot. Jarosław Jakubczak

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Chyba przepiszę się do Wrocławia! Ostatecznie tu mieszkałem i nadal mieszka tu moja rodzina. To tez Śląsk, ale u nas, na Górnym Ślasku nie ma takich fajnych spotkań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie ma pomysłu???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że gwiazdek tylko pięć, a powinno być dziewięć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może zrobić większy zlot gdzieś w Polsce???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patryku, przesadzasz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

trochę niekorzystnie wyszedłem ;(

Jarku, trzeba było mnie nieco photoshopem poprawić ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ole! Wspaniałe spotkanie; wszystko przed młodymi, bo dysponują...młodoscią. :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wesolo sie macie w tym Wroclawiu :D! Zdjecia sa po prostu boskie, a z relacji rowniez mozna sie wiele ciekawego dowiedziec... :P. Oczywiscie 5+ dla Was wszystkich :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i fajnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak będziecie się wybierać to dajcie znać, chętnie się wybiorę z Wami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.