Facebook Google+ Twitter

Obywatelska interpelacja do partii PiS

Szanowny PiSie, obserwuję Waszą publiczną i polityczną działalność już od wielu lat. Kiedyś nawet byłem Waszym członkiem.

Na początku mojej działalności w Waszej partii byłem w strukturach krakowskich, później byłem jednym z asystentów posłanki na Sejm RP, śp. Aleksandry Natalli-Świat.

Po ostatnich wyborach prezydenckich opuściłem Wasze szeregi. Nie mogłem dłużej być jednym z Was i wspierać, swoją pracą, Waszą polityczną działalność. Przestałem bowiem rozumieć dokąd - i do czego - zmierzacie.

Od katastrofy smoleńskiej Wasza partia stała się partią antysystemową. Przykłady? Proszę bardzo.

Kwestionujecie wyniki demokratycznych wyborów. Oskarżacie polskiego premiera o uczestnictwo w „zamachu na Prezydenta RP”. Podważacie wszystkie - i na każdym gruncie – decyzje, które podejmowane są przez władze RP, władze, które wyłonione zostały w demokratycznych wyborach. Organizujecie spotkania w Parlamencie Europejskim, gdzie mówicie o braku demokracji w Polsce, a zapraszani przez Was do Europarlamentu goście mówią wprost o III RP, jako o państwie totalitarnym. Chcecie stworzyć rząd techniczny, podczas gdy Polską rządzi - jak na razie - stabilna większość, a demokratyczne wybory odbyły się niecałe półtora roku temu.

Jestem z wykształcenia politologiem, jednak nie mnie oceniać moją zawodową wartość. Może to ja jestem w błędzie. Może to ja się nie znam. Może to ja niczego nie rozumiem.

Jednak chciałbym zrozumieć.

Dlatego chciałbym Wam zadać szereg pytań. I bardzo Was proszę o odpowiedź. Od dwóch lat już nie jestem członkiem Waszej partii, jednak nadal pozostaję wyborcą i chciałbym dokonywać wyboru w sposób świadomy. Stąd moja interpelacja, którą do Was pozwoliłem sobie skierować.

Szanowny PiSie, Szanowny Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński.

Od dwóch lat Wasza partia i środowiska z Wami związane twierdzą, że w Polsce nie ma wolności słowa. Związani z Wami publicyści piszą, iż w Polsce panują te same standardy, które obowiązują na Białorusi. Wasi politycy uważają, że w Polsce mamy demokrację porównywalną do formy rządów w Chińskiej Republiki Ludowej i w Korei Północnej. Bardzo Was proszę o podanie konkretnych przykładów tych podobieństw.

Skoro nie ma demokracji w Polsce, skoro polskie społeczeństwo cierpi na brak wolności słowa, to jak tłumaczycie fakt, że nigdy nie spotkała Was jakakolwiek sankcja za publiczne ubliżanie Premierowi i Prezydentowi RP oraz wszystkim tym, którzy nie zgadzają się z Wami, albo których Wy uznaliście za swoich wrogów? Skoro w Polsce nie ma wolności słowa, to jak tłumaczycie to, że z każdym dniem bezkarnie przekraczacie kolejną granicę brutalności w Waszych wypowiedziach i działaniach? Skoro w Polsce nie ma wolności słowa, to pokażcie mi proszę jedno demokratyczne państwo prawa, które politycznym krytykom pozwala na tak wiele, jak ma to miejsce w przypadku Polski? Jak to wytłumaczycie?

Partia PiS zawsze szczyciła się tym, że jej głównym celem jest aby w Polsce prawo było przestrzegane. Skoro jesteście tak bardzo przywiązani do litery prawa, to dlaczego ignorujecie na każdym kroku wszelkie normy i regulaminy? Najnowszym przykładem jest ostatnie sejmowe wystąpienie Waszego Prezesa, który - za pomocą tabletu - postanowił sprawić, by profesor Gliński został usłyszany na sali plenarnej Sejmu RP.

Skoro demokracja i demokratyczne idee są Wam tak bliskie, to dlaczego udzielacie cichego poparcia dla wybryków i kryminalnych działań skrajnie prawicowych bojówek? Oczywiście mam na myśli zajścia sprzed kilkunastu dni, na Uniwersytecie Warszawskim (zakłócenie wykładu profesor Magdaleny Środy) oraz w Radomiu (zakłócenie spotkania z Adamem Michnikiem). Czy Waszym zdaniem tak ma wyglądać debata publiczna?

Dlaczego tak bardzo boicie się demokracji i jej wyroków? Półtora roku temu przegraliście wybory, zresztą po raz szósty z rzędu. Większość wyborców, która postanowiła wziąć udział w wyborach parlamentarnych 9 października 2011 roku, nie obdarzyła Was zaufaniem. W wyniku wyborów urzędujący premier i partia, z której się wywodzi, zostali wybrani na drugą kadencję i postanowili odnowić współpracę z dotychczasowym koalicjantem. W wyniku tego porozumienia powstała sejmowa większość, która stanowi polityczne zaplecze dla rządu RP. Te kilka ostatnich zdań mogą wydać się Czytelnikom banalne, jednak myślę, że warto było dokonać tego małego przypomnienia. Odnoszę bowiem wrażenie, że partia PiS, jej Prezes oraz jej przedstawiciele nie rozumieją, na czym polega tworzenie rządu i parlamentarnej większości w demokratycznym państwie prawa.

Szanowny PiSie: jeśli tak bardzo jesteście żądni władzy, to nic prostszego! Wystarczy wygrać wybory. Obrażanie się na wyborczy wynik i obrażanie się na werdykt wyborców - nic Wam nie da. Dlaczego wiec nie chcecie zaakceptować oceny, wystawionej Wam przez obywateli RP? Dlaczego kwestionujecie werdykt suwerena? Przypominam Wam, że suwerenem w demokratycznym państwie prawa jest naród, a nie obrażeni politycy, którym nie spodobał się wyborczy finał!

Stworzenie III RP kosztowało wszystkich Polaków wiele wysiłku. Dzisiaj mamy dobrze rozwijający się kraj i nie grozi nam żaden zbrojny konflikt. Należymy do Unii Europejskiej, a nasi europejscy partnerzy nas cenią. Dlaczego - szanowny PiSie - chcecie to zniszczyć? Dlaczego chcecie za wszelką cenę zdestabilizować polskie państwo? Dlaczego przenosicie polityczną debatę na ulicę? Dlaczego jeździcie za granicę, żeby pomawiać Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i składać na nią donosy? Dlaczego tak bardzo zależy Wam, żeby w Polsce doszło do jakiejś gospodarczej, społecznej czy politycznej katastrofy? Dlaczego chcecie przekreślić pracę i wyrzeczenia wszystkich – podkreślam: wszystkich! - Polaków? Czy Polska tak mało dla Was znaczy? Czy Wasze osobiste urazy, urojenia, spiskowe teorie i ambicje są w Waszej opinii ważniejsze od publicznego interesu Polaków i polskiego państwa?

Na koniec chciałbym zadać Wam pytanie, które jest dla mnie najważniejsze. Czego Wy tak naprawdę chcecie?
Od dwóch lat kwestionujecie wszystko i oceniacie każdy polski sukces jako największa narodową porażkę. O co Wam tak naprawdę chodzi?

Skoro, Waszym zdaniem, współczesna Polska znajduje się w dramatycznej sytuacji, to jaką alternatywę Wy proponujecie? Skoro nie podoba Wam się pakt fiskalny, skoro nie podoba Wam się żadna z podjętych przez Unię Europejską decyzji, skoro nie podoba się Wam integracja Polski z Unią Europejską, to co proponujecie w zamian? Gdzie, Waszym zdaniem, jest miejsce Polski i Polaków w świecie? W jakim kierunku winno pójść polskie państwo, aby dokonać cywilizacyjnego skoku, o którym tak wiele mówicie? Jak ma wyglądać Polska Waszych marzeń?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

~zdrodowska stanislawa
17 Marzec 2013 o 23:55

mieszkam 28 lat w Niemczech i nie moge sobie wyobrazic jakim cudem tak zglupieli Piolacy ,wyzywaja sie od zydow ruskow moherow lemingow i jeszcze gorzej a na naiwyzszych szczeblach siedza ludzie o zmienionych nazwiskach co to jest czy wyscie tam wszyscy poszaleli zyjemy jak muchy a chcecie kosmos zawrocic malutkie idiotki

czepiacie sie kosciola a cerkwie i synagogi maja majatki zony i dzieci i cale rodziny to ksiadz moze miec kochanke

pedofija w szkolach szpitalach domach dziecka i innych domach w rodzinach pijackich i spolecznie chorych na najwyzszych szczeblach sa pedofile a wy o ksciele

to jakas paranoja slowo daje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju(Andrzej Chorążewicz).
Wszyscy o tym doskonale wiemy.Może być tak - jest to bardzo prawdopodobne.
Donald Tusk(PI) :Jarosław Kaczyński(PiS) ODGRYWAJĄ SWOJĄ ROLE NA SCENIE POLO TYCZNEJ I GOSPODARCZEJ NICZYM policjanci.

Donald Tusk-dobry policjant. Dlatego jego wyborcy wybierają do rządzenia.
Jarosław Kaczyński- zły policjant, na dodatek nieudacznik. Dlatego kolejne sześć razy pod rząd przegrał w wyborach powszechnych.

Jarosław Kaczyński chciałby zmienić swoja rolę na tą, dobrego policjanta ale Donald Tusk ani myśli wymieniać się ROLĄ. Donald Tusk zasmakował władzy i przywilejów tym się wierzących jako prapremiera RP.

Jak by nie patrzeć to obaj(Jarosław Kaczyński, Donald Tusk) oraz koalicjant Janusz Piechociński(PSL) zgotowali nam marazm i coraz większe rozwarstwieni społeczeństwa w Polsce. Zrobili eldorado dla SWOICH PUPILKÓW kosztem nas, kosztem POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

-"Szanowny PiSie, obserwuję Waszą publiczną i polityczną działalność już od wielu lat.,,,"-
Nic się nie zmieniło! Jesteście ciągle: sfrustrowani, zgorzkniali, wiecznie pokrzywdzeni przez los, malkontenci, pomawiający, złośliwi,,..
Dlaczego taki nieudacznik Jarosław Kaczyński jest prezesem Waszej partii politycznej-PiS.

To jest zawodowy polityk, który trwa w partii dla zwykłego skrypt trwania i życia za pieniądze: partyjne, Wasze podatników, wszystkich podatników.
Jarosław Kaczyński jest nieudacznikiem. Co zrobi , to spartoli!A tak w ogóle to nic nie potrafi samodzielnie zrobić, nawet wyprać skarpetek, posprzątać , czy wyprasować. Przyrządzenie samodzielnie sobie posiłku jest dla niego nie możliwe, nawet nie potrafi jajecznicy sobie przyrządzić.Zadziwia mnie trwanie przy nim tj. Jarosławie Kaczyńskim.
Prowadzi Was niczym baranów na rzeź.
Może jesteście jeszcze większymi nieudacznikami? Sądzę ze z egoizmu jesteście w PiS, gdyż macie cieplutkie posady w strukturach partii a żyjecie bezproduktywnie.
Marzy Wam się posada w strukturach państwowych, najlepiej rządowych.
NIC Z TEGO.

Marnujecie swój czas, potencjał, trwając w PiS.Dopóki kierownictwo partii będzie takie jakie jest( w tym samym stanie, składzie osobowym, z prezesem J.Kaczyńskim), dopóty będziecie przegrani.
Teraz czeka Was kolejna siódma przegrana w wyborach powszechnych.
Nigdy Was wyborcy nie wybiorą abyście rządzili Polską! Polscy wyborcy ciągle Wam mówią- NIE CHCEMY WAS !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka
link
link

Po takich wypowiedziach rozumiem dlaczego nienawidzisz PiS i ludzi, którzy popieraja ten program

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ PiS PiS

"Szanowny PiSie, obserwuję Waszą publiczną i polityczną działalność już od wielu lat."

PiS i PiS oznacza, że jest Was dwóch?
To chyba do Was to zacytowane zdanie z powyższego tekstu, jak i następne...
Ktoś tak się "nazywający" powinien się odnosić z szacunkiem zarówno do Autora i tekstu, jak i do innych Użytkowników.

W trosce o merytoryczność i kulturę dyskusji proszę Redakcję o rozważenie kroków dyscyplinujących aktywność Użytkownika "PiS PiS" na łamach W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS PiS
Obrażasz ludzi głównie członków PiS, a ty kim jesteś ? zapyziałym starym komuchem bez żadnych perspektyw zachowujesz się jak zgryźliwy wątrobiarz. Więcej ogłady na swoje stare lata.


A cóż jest obraźliwego w stwierdzeniu, że ktoś jest starym kawalerem? Może mam pisać, że prezes jest dopiero po 30-ce? Reszty nie będę komentował. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lech ale nie Polak piszesz byle co i takim jesteś

Komentarz został ukrytyrozwiń

@PiS PiS- interesujący masz nick.
Dla mnie to są i byli komuchy wszyscy ci co Polskę zdradzili np. Bierut - to jest ten co sprezentował wille w Warszawie po Piłsudczyku Kuli-Lisie rodzinie Kaczyńskich. Konkretnie rodzicom Jarosława Kaczyńskiego. Komuchy to są ci co wpierw byli w AK a później się zeszmacili i pracowali ramię ramię z PPR-owcami, PZPR-owcami w UB, sądownictwie, cenzurze, aparacie ucisku. Komuchem był rownież marszałek Rokossowski. komuchem był Władysława Gomułka ale już Edward Gierek to był POLSKIM PATRIOTĄ chociaz był z PZPR.
Mieliśmy taka Polskę jaka nam "ŁASKAWIE" "przyjaciele" alianci i ZSRRR raczyli uznać.
Waż człowieku słowa i miej uczciwa ocenę do wszystkich. Prezes PiS jest twoim ideałem , dziwne. Przecież napisał swoją pracę doktorska opierając się na komunistach w swej "naukowej" pracy.Dodam jeszcze i to. Jarosław Kaczyński nigdy nie przystępował do egzaminu dojrzałości- nie ma Jaroslav Kaczyński Świadectwa Maturalnego a więc nie miał prawa do studiowania na wyższej uczelni. Nie ma prawa do nawet tytułu mgr( magister) a tym bardziej dr(doktor).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wink - napisałeś .."Do tego jest zwyczajnym przeciętnym szczupłym człowiekiem, ojcem i mężem. Ludziom ktoś taki jest zwyczajnie bliższy niż stary kawaler z kotem.
Do tego jest zwyczajnym przeciętnym szczupłym człowiekiem, ojcem i mężem. Ludziom ktoś taki jest zwyczajnie bliższy niż stary kawaler z kotem..."

Obrażasz ludzi głównie członków PiS, a ty kim jesteś ? zapyziałym starym komuchem bez żadnych perspektyw zachowujesz się jak zgryźliwy wątrobiarz. Więcej ogłady na swoje stare lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość ludzi nie wierzy w ogóle Tuskowi, ale i tak wolą go od Kaczyńskiego bo przynajmniej nie obraża się z powodu rysunku w gazecie, potrafi normalnie się dogadać z obcokrajowcami i nie skłóca nas bez przerwy z sąsiednimi krajami. Do tego jest zwyczajnym przeciętnym szczupłym człowiekiem, ojcem i mężem. Ludziom ktoś taki jest zwyczajnie bliższy niż stary kawaler z kotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.