Facebook Google+ Twitter

Obywatelski głos sprzeciwu wobec budowy tarczy w Polsce!

Zarówno rząd jak i prezydent świętują podpisanie "korzystnej" umowy w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce. W tej sprawie nie przeprowadzono żadnej publicznej debaty. Argumenty zostały sprowadzone do zwykłej wymiany handlowej.

Większość polskich publicystów lamentowała, że rząd Polski odrzucił ofertę USA. Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" wręcz ostatnio oburzył się na premiera oraz ministra spraw zagranicznych, za prowadzenie ze stroną amerykańską twardych negocjacji w sprawie instalacji tarczy antyrakietowej na terytorium Polski. Rząd USA był zdumiony twardą postawą polskiego rządu, gdyż poprzednie ekipy rządowe przyjęły wobec Amerykanów postawę wasala, dzięki czemu daliśmy się wciągnąć w wojnę w Iraku oraz otrzymaliśmy od Amerykanów wysłużone samoloty F-16.

W ramach offsetu nasz najlepszy sojusznik chciał nam jeszcze wybudować największą chlewnię, aby amerykański koncern "Smithfield Foods" mógł przejąć kontrolę nad produkcją wieprzowiny w Polsce. Na szczęście do realizacji tych jakże chorych planów nie doszło. To wszystko jednak obrazuje jak traktują Amerykanie te kraje, których rządy są nastawione na spełnienie oczekiwań USA, często wbrew swoim własnym interesom. Takie ugodowe stanowisko prezentuje zarówno PiS, jak też prezydent Kaczyński. Wynika to zapewne z chęci wykazania niezależności od Rosji oraz rozumienia polskiej racji stanu, w powiązaniu z strategicznym sojuszem z USA. Myślę, że prezydent ulega swoistej "rusofobii".

Jestem głęboko przekonany, że instalacja tarczy antyrakietowej, leży wyłącznie w interesie USA. Jednak Polska nie jest kolejnym amerykańskim stanem ani też kolonią, aby spełniać oczekiwania Amerykanów. Jak się bowiem okazuje instalacja tarczy, nie tylko może nie zwiększyć bezpieczeństwa naszego kraju, ale wręcz wpłynąć na jego zmniejszenie. Polska nie powinna bronić strategicznych interesów USA, lecz dbać o własne bezpieczeństwo.

Uważam że USA czerpią za pośrednictwem amerykańskich korporacji największe korzyści z korporacyjnej globalizacji, co prowadzi do narastania wrogości wobec USA w różnych częściach świata. Dlatego też Amerykanie starają się w realizację obrony swoich interesów wciągnąć też inne kraje. Tak właśnie było w przypadku Iraku. I temu ma głównie służyć budowa tarczy antyrakietowej w krajach sojuszniczych. Jestem przekonany, że Amerykanie potrafią najlepiej dbać o własne interesy, czego powinniśmy się też sami nauczyć.

Dyskusja w sprawie tarczy została sprowadzona do zwykłej wymiany handlowej, a nie zastanowienia się nad samym sensem jej budowy na terytorium naszego kraju. Decyzja ta jest zbyt ważna, aby mieli ją podejmować parlamentarzyści, którzy o obywatelach przypominają sobie podczas wyborów. Pojawiające się co jakiś czas głosy ekspertów nie pozostawiają cienia wątpliwości, że tarcza ta nie jest nam do niczego potrzebna.

Z relacji mediów wynika, że rząd Tuska będzie chciał przekonać społeczeństwo do akceptacji budowy tej tarczy, zaraz po tym jak jak porozumienie w tej sprawie zostanie ostatecznie podpisane. Oznacza to zamiar postawienia obywateli przed faktem dokonanym. Co więc możemy zrobić, aby przeciwstawić się budowie tej tarczy w Polsce? Po pierwsze powinniśmy pisać do parlamentarzystów, aby zagłosowali przeciw.

Jeśli zaś tą batalię przegramy, możemy domagać się przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Nasz głos jest bardzo ważny , gdyż podjęta przez parlament decyzja będzie dotyczyć nas wszystkich i przyszłych pokoleń polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Antyglobalisto!Całkowicie się z Tobą zgadzam.Dodam tylko swoje 3 grosze n/t Amerykanów.Uważam ich za największych bandytów na świecie.Nikt z nimi nie może się równać.Oto kolka liczb:Ocenia się ,że w Hiroszimie i Nagasaki zamordowali ok.700 000/tam nie było żadnego wojska ani baz/,W Wietnamie zamordowali nawet do 2 milionów,w Iraku/jak oceniają Anglicy/ ok.1,5l mil,w Afganistanie ok 100 tys. i to nie koniec.Jeśli do tego doliczymy Amerykę Południową,Afrykę,Karaiby i to ich zbrodnie sięgną pewno 3 mil.Z nas chcą zrobić to tzw mięso armatnie,a prezydent jest pierwszym ich poplecznikiem/rząd z resztą również/.Zanim została zawarta umowa o dostawie samolotów F16,napisałem do rządu,że offset to my zobaczymy jak własne uszy.I co, nie miałem racji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja daję pierwszego plusa, bo zgadzam się z tym, co napisał autor. Obywatelski głos sprzeciwu też może być, bo mimo, że w dzisiejszych sondażach większość jest za umieszczeniem u nas elementów tarczy, to nadal jest też spory sprzeciw. Domyślam się, że wielu z Was nie można przekonać do poglądów wyrażonych przez autora. Temat tarczy jest tematem budzącym wiele emocji.
Ja natomiast czuję się źle z tym, że nie zostało przeprowadzone referendum w tej sprawie, bo wtedy można by zobaczyć, co ludzie naprawdę myślą.
Poza tym prawdą jest, że polityka USA i Rosji jest bardzo podobna, ja akurat nie będę się tutaj zagłębiać, które państwo wyrządziło więcej zła. Ktoś napisał (przepraszam, nie pamiętam już kto, a nie chcę się cofać), że W Stanach jest demokracja w Rosji nie. Ja powiem tak: teoretycznie to w obydwu z tych państw jest, natomiast praktycznie w żadnym z nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze- demagogia I populizm w najczystszej postaci (nie cytuje bo za duzo by wyszlo)
Po drugie- zero merytorycznych argumentów, np. teza bez argumentow-"Jestem głęboko przekonany, że instalacja tarczy antyrakietowej, leży wyłącznie w interesie USA"
Po trzecie- Twoj apel o pisaniu do poslow jest calkowicie bez sensu, no chyba ze masz na mysli tych z SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ossad przeczytaj uważnie: Robert Walenciak/07.03.2008 17:00
Tarcza Ameryki
link do artykułu http://wiadomosci.onet.pl/7798,1473772,,5,temat.html
Roman Kuzniar
http://www.polityka.pl/archive/do/registry/secure/showArticle?id=3354049
a to jest nagroda dla prof. Kuzniara za głoszenie nieprawomyślnych pogądów.
link:
http://www.pulsbiznesu.pl/Default2.aspx?ArticleID=8634d4d6-8dd3-4f6e-9b3a-aa9c486be9a7
milan obywatele róznią się od konsumentów tym, że racjonalnie myślą, a nie czekają aż ktoś im poda gotowe informacje na talerzu (papka dzennikarska)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko brak dowodów.
Popatrzmy na tytuł " Obywatelski głos sprzeciwu wobec budowy tarczy w Polsce! ".
To jest obywatelski głos? To jest sprzeciw wynikający z poglądów, a nie obywatelski głos. I za to właśnie przyznaję minusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

minus za brak dowodów

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może tarcza ma nas chronić przed Izraelem? Bo to jedyne państwo na Bliskim Wschodzie, które posiada pokaźny arsenał atomowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pojawiające się co jakiś czas głosy ekspertów nie pozostawiają cienia wątpliwości, że tarcza ta nie jest nam do niczego potrzebna".
Udowodnij.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Umowa z Polską daje jej miliony dolarów pomocy wojskowej, podsyca paranoję Rosji i zmniejsza bezpieczeństwo Ameryki. To zła polityka. Rakiety przechwytujące (element tarczy planowany w Polsce - PAP) nie działają, a Iran nie ma rakiet, które sięgnęłyby Europy, nie mówiąc o USA" - pisze Joe Cirincione na łamach lewicowego "Huffington Post".
http://fakty.interia.pl/swiat/news/ekspert-zwiazany-z-demokratami-tarcza-to-zly-pomysl,1163665,2943

W gruncie rzeczy my, obywatele nie wiemy NIC. Ale są ludzie, ktorzy COŚ wiedzą, i nie wszyscy z nich pieją z zachwytu.
Straszy sie nas ruskim potworem. Bo Ameryka ma taki sposób na wojowanie z Rosją o surowce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Iraku ludzie stoją w kolejce po benzynę, chociaż kraj ten należy do największych wytwórców ropy naftowej. Na mocy dekretu Bremera cala gospodarka miala zostać sprywatyzowana a przemysł naftowy miał znależć się rękach amerykańskich koncernów. Dlatego też Irakijczycy tak kochają amerykanów, że chcą ich jak najszybciej stamtąd wyrzucić. Amerykanie nie mordowali ludnosci cywilnej w Iraku, tylko omyłkowo zrzucali tam swoje bomby w wyniku czego ginęli niewinni cywile, a setki jeśli nie tysiące z nich zostało kalekami.
Wenezuelą rządzi "idiota" który przeciwstawił się temu aby aż 70% mieszkańców tego kraju żyło w skrajnej nędzy, tylko dlatego że ogromne zyski z sprzedaży ropy naftowej, zamiast do budżetu państwa, trafiało do amerykańskich koncernów. Ten człowiek mial cywilną odwagę aby się temu przeciwstawić. Obecnie w kraju tym pozostały tylko te koncerny które płacą tam podatki, kiedy w Polsce- gdzie nie rządzą idioci - globalne koncerny wciąż podatków nie płacą. Na tym polega zasadnicza różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.