Facebook Google+ Twitter

Obywatelu - znajdź dzielnicowego sam!

Urząd Miasta Częstochowy i policja wydały ulotkę z radami jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem. Na broszurce jest miejsce na telefony do dzielnicowego, jednak wydawcy nie pomyśleli o tym, iż wiele osób nawet nie wie kto nim jest...

Ulotka "Razem bezpieczniej". Wydawca: Urząd Miasta Częstochowy i Komenda Miejska Policji w Częstochowie. / Fot. Fot. Paweł JędrasiakUrząd Miasta i lokalna policja chcą takimi publikacjami dotrzeć do znacznej części społeczeństwa. Szczególnie do osób samotnych i w podeszłym wieku, które są najbardziej narażone na napaść ze strony chuliganów. Kilka dni temu zauważyłem niniejszą ulotkę obok sklepowej lady w jednym ze sklepów na terenie Częstochowy. Najbardziej zaciekawiła mnie ostatnia strona... Spis telefonów m. in. do dzielnicowego.
Niby nic w tym dziwnego, poza faktem, iż miejsce na numery telefonów są puste - do samodzielnego uzupełnienia. To co zaraz nasunęło mi się do głowy, to myśl - po co ktoś zostawił w konkretnej dzielnicy pustą ulotkę... ! Czy wydawca nie mógł dostarczyć tu ulotek wypełnionych danymi teleadresowymi danego dzielnicowego? Tak samo w przypadku ulotek, które są rozdawane mieszkańcom pod kościołami - w konkretnych dzielnicach?

Zmierzam do tego, iż większość osób - szczególnie osoby starsze, nie mają nawet pojęcia kto jest ich dzielnicowym, jak się nazywa, gdzie ma siedzibę - nie wspominając o... numerze służbowego telefonu komórkowego. Oczywiście, ktoś powie, że można takie dane sprawdzić na stronie Komendy - można, ale należy mieć także na uwadze fakt, iż osoba w podeszłym wieku - i nie tylko ona, zapewne jest laikiem w obsłudze komputera. A jak już potrafi, to wcale nie jest powiedziane, że akurat o tym wie (w końcu nie każdy odwiedza strony takich instytucji).

Co na to wydawcy?


- Pana uwagi są słuszne, biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo osób starszych i możliwość szybkiego kontaktu z policją. Niestety, z przyczyn technicznych nie jest możliwe umieszczenie wszystkich telefonów dzielnicowych i komisariatów na podanej ulotce - skomentowała sprawę nadkom. Joanna Lazar, rzeczniczka prasowa KMP w Częstochowie. - Ulotki te rozdawane są losowo, w interesie więc posiadacza ulotki jest samodzielne wpisanie numeru danego dzielnicowego, w pozostawionym na ulotce miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I plus, bo zwracasz uwagę na realny problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A firmy wysyłkowe dostarczające klientom swoje ulotki czy katalogi nie mają problemu nawet z nadrukowaniem każdemu klientowi osobno jego nazwiska. Wiem, bo to jest ta część, którą zawsze odrywam przed przeznaczeniem katalogu do recyklingu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyczyny techniczne można obejść w prosty sposób - wydrukować naklejki z numerami z odpowiednich dzielnic i ulotki pozostawiane w tych dzielnicach miałyby doklejone właściwe naklejki... (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.