Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15189 miejsce

Ocalić człowieczeństwo czyli "Skazani na Shawshank" na deskach Syreny

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-06 23:02

Spektakl "Skazani na Shawshank" wystawiany w warszawskiej Syrenie, opowiada o ludziach i nadziei, która ich nie opuszcza i pozwala zachować człowieczeństwo nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

 / Fot. plakat Niektórym z czytelników jest zapewne znany amerykański film fabularny "Skazani na Shawshank" z 1994 roku, wyreżyserowany przez Franka Darabonta (z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem w rolach głównych), a zrealizowany na podstawie opowiadania Stephena Kinga.

Zostały w nim poruszone problemy współczesnego świata, chociaż rzeczywistość opisana przez Kinga przenosi nas do jednego z więzień w Stanach Zjednoczonych zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Późniejsi adaptatorzy oryginalnej powieści poczytnego na całym świecie autora traktowali fabułę i psychologiczne charaktery postaci, jako uniwersalne dla każdej epoki i każdego kraju, bez względu na jego położenie na mapie świata.
Wszędzie bowiem panuje niesprawiedliwość, kłamstwo, terror psychiczny i fałszywe oskarżenia, przez co cierpią zupełnie niewinni ludzie.

Andy, finansista, zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na dożywocie za zamordowanie żony i jej kochanka. Trafia do więzienia, gdzie prowadzi grę o życie z bezwzględnym psychopatą i łajdakiem, którym jest dyrektor więzienia - władca życia i śmierci na tej zamkniętej przestrzeni. Wprowadza on własne prawo i wymaga absolutnego posłuszeństwa osadzonych i podporządkowania się jego zasadom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

teatroman
  • teatroman
  • 09.04.2012 22:54

Film był nominowany do Oscara i jest na liście najlepszych ekranizacji. Natomiast sztuka... poczekajmy, aż się to wszystko rozkręci. Teatr Syrena zrobił dobry początek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.04.2012 13:26

Myślę, że umieszczenie przez redakcję tej recenzji na firmowym wyświetlaczu jest bardzo słuszną decyzją. To rzetelna analiza i bardzo mądry tekst. Ja z pełnym przekonaniem daję autorce najwyższą ocenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 08.04.2012 11:37

Aktorzy zawsze sobie poradzą, bo oni są tam na niby tylkoprzez 2 godziny. Gorzej z osadzonymi tam nawet do końca zycia. Ale to zupełnie inna , zgoła nie świąteczna historia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak radzą sobie aktorzy? Tak czy siak, na pewno przedstawienie warte jest polecenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.04.2012 11:00

mocna rzecz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.