Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24270 miejsce

"Ocalony" Petera Berga. Przeżyje tylko jeden komandos Navy Seals

Peter Berg w "Ocalonym" nie wyłamuje się ze schematu kina wojennego. Jego najnowszy obraz opowiada o akcji komandosów Navy Seals, którzy zostali zrzuceni na pogranicze afgańsko-pakistańskie w celu likwidacji jednego z dowódców talibów. Ponieśli klęskę, co reżyser dość dosadnie przedstawia.

 / Fot. Materiały prasoweMarcus Luttrell, podoficer elitarnych sił specjalnych Navy Seals, z zostaje wysłany na pogranicze afgańsko-pakistańskie. Towarzyszy mu trzech komandosów, z którymi ma przeprowadzić akcję "Czerwone skrzydła". Jej celem jest zlikwidowanie jednego z dowódców talibów, odpowiedzialnego za śmierć 20 amerykańskich komandosów.

Świetne wyszkolenie żołnierzy na nic się zdaje. Talibowie ich zaskakują, praktycznie nie dając im żadnych szans na wygraną. I na ratunek - przeżyje tylko jeden z czterech komandosów.

Berg postanowił nie wyłamywać się ze schematu kina wojnnego. Nie pokusił się o wplecenie do filmu swoich opinii nt. obecności amerykańskich wojsk w Afganistanie. Nie ocenia też sensu tej wojny i w ogóle nie bawi się w politykę. W "Ocalonym" przedstawia wyłącznie nieudaną akcję komandosów w Afganistanie. I robi to w sposób brutalny, wręcz naturalistyczny.

"Ocalony" już dziś wchodzi na ekrany polskich kin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.