Facebook Google+ Twitter

Ocena z religii nadal wliczana do średniej

Trybunał Konstytucyjny odroczył w środę rozprawę w sprawie wliczania ocen z religii do średniej. Przepis wprowadzony za rządów koalicji PiS-LPR-Samoobrona zakwestionowali posłowie lewicy.

Rozprawa została odroczona bezterminowo. Miała dotyczyć wliczenia do średniej ocen z obowiązkowych zajęć lekcyjnych ocen z religii lub etyki. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego postanowili dać wnioskodawcom czas na rozszerzenie wniosku.

Dobrowolna nauka religii w szkołach jest obecna w szkołach od 1990 r. Gwarantuje ją m.in. konkordat ze Stolicą Apostolską. Rozporządzenie o wliczaniu religii albo etyki do średniej ocen wydał w 2007 roku ówczesny minister edukacji Roman Giertych. Ocena uwzględniana jest do średniej od czwartej klasy szkoły podstawowej.

Źródła:
Strona TK
Fronda.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wierzysz, a nie ma zastępczej lekcji etyki, musisz więc chodzić na religię. Tam wyrażasz własne poglądy, co katechecie zazwyczaj się nie podoba, więc oczywiście z ocenami będzie kiepsko, i tak oto wychodzi dwója na świadectwie, wśród samych czwórek;) Większość katechetów zwyczajnie nie umie prowadzić lekcji, młodzież nawet nie próbuje udawać, że słucha..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2009 19:03

Ciężko będzie przeforsować zmianę ustawy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.