Facebook Google+ Twitter

Ocenią Cię najlepsi! Poznaj Kapitułę Konkursu DO Roku 2011

Wkrótce rozpoczniemy konkurs Dziennikarz Obywatelski Roku 2011. Zanim oficjalnie moment ten nastąpi, prezentujemy skład tegorocznej Kapituły, którą tworzą niezwykłe osobowości mediów, świata kultury i sportu.

Stefan Bratkowski

 / Fot. .
Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się problematyką naukową, ekonomiczną, historyczną i kwestiami nowoczesnego zarządzania. W przeszłości był pracownikiem redakcji "Po prostu", Życie Warszawy", pisał książki reporterskie, był autorem scenariuszy serialu telewizyjnego "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". W 1989 ponownie został wybrany prezesem relegalizowanego SDP, jesienią wycofał się jednak z jego działalności i został honorowym prezesem Stowarzyszenia. Współorganizował "Gazetę Wyborczą" oraz "Fundację Centrum Prasowe dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej", której obecnie jest prezesem Zarządu Fundacji. Działa jako społeczny redaktor niezależnego portalu publicystycznego Studio Opinii.

Wiesław Godzic

 / Fot. .
Medioznawca i filmoznawca, wykładowca i kierownik Katedry Mediów Audiowizualnych SWPS, Redaktor naczelny kwartalnika "Kultura Popularna" wydawanego przez SWPS, członek Senatu. W roku 1997 uzyskał tytuł profesora. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Semiotycznego, International Institute of Communication, Society of Cinema Studies, Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Zajmuje się problematyką nowych mediów - telewizji i Internetu.

Jarosław Kuźniar

 / Fot. .
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, licencjat na Wydziale Filologicznym, specjalność dziennikarstwo. Początkowo związany był z Radiem Sudety i Telewizją Sudecką oraz Polskim Radiem Wrocław. W Programie III Polskiego Radia prowadził "Zapraszamy do Trójki", a w Radiu Zet przygotowywał popołudniowe wiadomości i Wydarzenia Dnia. Od 2007 roku związany jest z TVN24. Prowadził I edycję muzycznego programu X-Factor.

Paweł Nowacki

 / Fot. .
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, filmoznawca. Wykładowca Akademii Prasy Lokalnej prowadzonej przez Izbę Wydawców Prasy, współprzewodniczący Grupy Wydawców Wielomediowych w IAB Polska. Dyrektor Rozwoju Kontentu w Pionie Internet Grupy Wydawniczej Polskapresse. Pracę dziennikarską zaczynał w radiu studenckim ACR "Kiks" w Łodzi, następnie współpracował z Radiem Łódź. Był dziennikarzem "Gazety Wyborczej" w Łodzi, "Dziennika Łódzkiego", "Nowego Dnia" (red. prowadzący). Pierwszy redaktor naczelny Wiadomosci24.pl. Od września 2009 odpowiada za rozwój serwisów kontentowych w Polskapresse.

Przemysław Pająk

 / Fot. .
"Sercem sosnowiczanin, urodzony w Katowicach (tragizm życiowy na całego). Umysłem marketingowiec, a w szczególności PRowiec. Mąż swojej żony. Ojciec dwóch cudownych chłopaków" - napisał na swojej stronie internetowej. Z wykształcenia jest anglistą i ekonomistą, zafascynowanym nowymi technologiami. Redaktor naczelny serwisu Spider's Web.

Dawid Serafin

 / Fot. .
Dziennikarz Obywatelski Roku 2010 decyzją Kapituły Konkursu. Związany z serwisami Wiadomości24.pl i Jaworznianin.pl, gdzie próbuje wcielać w życie ideę dziennikarstwa obywatelskiego. W przeszłości współpracował z MMSilesia i MMKraków. W 2010 był uczestnikiem II etapu konkursu Melchiory 2010 w kategorii "Inspiracja Roku". Reportaż jest jego ulubioną formą, którą wciąż doskonali. Prywatnie pasjonat rozwoju osobistego.

Maria Seweryn

 / Fot. .
Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Występowała na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie oraz innych scen warszawskich. Od roku 2005 gra w Teatrze Polonia, a od 2010 roku w Och-Teatrze. Jest też członkiem Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Najbardziej znane role w spektaklach: Miss HIV (Teatr Polonia; od 2010 Och-Teatr), Darkroom (Teatr Polonia, Och-Teatr), Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Och-Teatr), Lament na Placu Konstytucji jako Justyna (Teatr Polonia), Bóg (Teatr Polonia), Dowód (Teatr Polonia), Koza, albo kim jest Sylwia? (Och-Teatr).

Tomasz Tomaszewski

 / Fot. .
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Publikuje m. in. w pismach: "Stern", "Paris Match", "New York Times", "Vogue", "Die Zeit", "Elle". Wydał kilka książek autorskich: "Ostatni" - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), "W poszukiwaniu Ameryki" (tekst Małgorzata Niezabitowska), "Cyganie polscy" (tekst Jerzy Ficowski). Autor wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych, współpracuje z magazynem National Geographic. Od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Wojtek Wieteska

 / Fot. .
Fotograf, reżyser, ukończył PWSFTviT w Łodzi. Studiował też historię sztuki na UW i paryskiej Sorbonie. Jest jednym z najbardziej znanych polskich fotografików. Jak czytamy na jego stronie "Wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reportażowej [...] W jego pracach panuje nastrój wyciszenia, ale z dozą poczucia humoru". Mieszka w Warszawie, pracuje na całym świecie. Jego pobyty w Australii, Afryce, Ameryce Pd i USA, Bliskim i Dalekim Wschodzie, Japonii, Europie - były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak: "36xParyż", "Rzeczywistość",Far West", "Tokyo", N.Y.C.#02, "Martwa natura" i wielu innych.

Tomasz Zimoch

 / Fot. .
Dziennikarz, jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych. Z wykształcenia jest prawnikiem. Od lat związany z Polskim Radiem, żywiołowo relacjonuje wydarzenia sportowe. Za swoją działalność otrzymał w 2009 roku
Złoty Mikrofon „za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”. W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w pracy dziennikarskiej, propagowanie kultury fizycznej oraz idei olimpijskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

życzliwek
 • życzliwek
 • 19.04.2012 13:27

Otrzeżenie dla chcących wystartować w tym konkursie autorów z Ciemnogrodu.

Nie macie szans, w jury zasiada dwóch wybitnych tropicieli faszystów, kołtunistów itp. zboczeń [reszta członków zapewne z tej samej parafii]. Trzeba było zawczasu założyć skórkę postępowca i wypuścić parę ostrych nawalanek na ciemnotę narodową, a tak możecie sobie odmówić paciorek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 13.04.2012 00:22

Za wszystkich wystarczy Bratkowski, który tak się zapluwa, że ma wiecznie obślinioną gębę.
A Gdak swoje... O boziuniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
julian maciąg
 • julian maciąg
 • 24.03.2012 02:17

Towarzystwo wzjemnej adoracji ,utrwalonej już poprawności politycznej ,kolaborantów komuchów z Michnikiem i Bratkowskim na czele(brak wiedzy najnowszej historii "kto jest kto".Jaka kapituła ,tacy ich wychowankowie -infantylni dyskutanci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
3754
 • 3754
 • 15.02.2012 10:59

Brakuje Koroniewskiej, Cichopek i Lisa

Komentarz został ukrytyrozwiń
1183
 • 1183
 • 14.02.2012 05:42

widzę ciemność

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowna Kapituła!
Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Weroniko. Jak napisał Tomek: Dziennikarza Obywatelskiego Roku wybierze kapituła w zacnym, podanym wyżej składzie. Zwycięzcy kategorii z kolei, wybrani zostaną głosami czytelników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje m tu Piroga i Wojewódzkiego...toć oni zawsze są przy sms-wym głosowaniu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
9494
 • 9494
 • 09.02.2012 12:12

Z historycznego punktu widzenia Pan Zbigniew używa jak najbardziej tradycyjnych terminów. Konflikt między levellerami i diggerami tłumaczy się na nasze właśnie jako bój tych jajogłowych i faruńskich kopidołów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
8317
 • 8317
 • 07.02.2012 17:49

A ja się tak zastanawiam, czy jest możliwe , żeby ci eksperci nie wybierali spośród faworytów jedno czy wielokomórkowców, ale przeczytali zgłoszone prace i wyłonili najlepszą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.