Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13560 miejsce

Ochockie place zabaw pod lupą

Na co zwrócić uwagę przy wyborze placu zabaw dla dziecka? Czego brakuje, a co jest zbędne w przestrzeni zabawowej? Gdzie przede wszystkim powinny być stawiane ogródki dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania najlepiej znają rodzice.

Ochockie place zabaw pod lupą / Fot. Beata RymarzWiem, że rodzice coraz bardziej świadomi są tego, jak powinny wyglądać i w jaki sposób powinny być utrzymywane place zabaw. Niestety można by podać wiele błędów gospodarowania nimi. Jako mama i mieszkanka Ochoty postanowiłam przyjrzeć się z bliska tutejszym placom zabaw. Przy okazji zwiedzania, pomyślałam też o zaangażowaniu rodziców i opiekunów do włączenia się w dyskusję. Utworzyłam wydarzenie na FB, później postanowiłam stworzyć grupę, w której rodzice - mieszkańcy Ochoty - wyrażają również swoje opinie. Bardzo liczę na to, że przeprowadzając projekt "Ochockie place zabaw pod lupą" wszyscy zwrócimy uwagę na to, co jest najistotniejsze przy wyborze odpowiedniego placu.

Wszystkie opinie postanowiłam zebrać w jedną całość , podsumować je i podzielić się tym oczywiście z pozostałymi rodzicami, nie tylko z Ochoty. Mam głęboką nadzieję, że zmotywuje ich to do zgłaszania problemów w funkcjonowaniu placów w swojej okolicy.

Projekt "Ochockie place zabaw pod lupą" przeprowadzam wspólnie z moimi dziećmi – 4 letnim Mateuszkiem i 8-letnim Alusiem, którzy byli moimi pomocnikami i testerami jednocześnie. Dzięki nim mogę przyjrzeć się z bliska zarówno mniejszym placom, jak i tym przystosowanym dla troszkę starszych dzieci. Na początku skupiłam się na ochockich parkach i skwerach z placami Na bieżąco relacjonuję nasze wizyty, zamieszczałam zdjęcia i zachęcałam ochockie rodziny do dyskusji na FB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Teraz place zabaw są bezpieczniejsze, pełne nowoczesnych zabawek i miękkiego podłoża. Chociaż nie wszędzie...

Miło widzieć autorkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.