Facebook Google+ Twitter

Ochojska: Ekstremalne ubóstwo jest dziełem człowieka

"Ekstremalne ubóstwo jest dziełem człowieka i człowiek powinien się z nim uporać" - powiedziała Janina Ochojska w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 / Fot. Okładka książkiW środę 23 maja odbył się panel dyskusyjny, którego tematem była "Likwidacja skrajnego ubóstwa – współuczestnictwo i prawa człowieka". Miejscem dyskusji była aula Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki.

W dyskusji, oprócz publiczności, udział wzięli:
Xavier Godinot - autor książki "Eradicating Extreme Poverty" oraz działacz międzynarodowego ruchu humanitarnego;
Xavier Devictor - szef Banku Światowego w Polsce i krajach bałtyckich;
Dr. Ryszard Szarfenberg - przewodniczący EAPN (Polski Komitet Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu) oraz członek Instytutu Polityki Społecznej UW;
Janina Ochojska - założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Podczas debaty autor "Eradicating Extreme Poverty" prezentował najważniejsze wątki swojej książki. Xavier Godinot opisuje w niej członków czterech rodzin, żyjących w różnych zakątkach świata oraz w skrajnym ubóstwie. Ich doświadczenia i rozwiązania są ukazane jako walka ze swoim trudnym losem oraz powolne odzyskiwanie szacunku społeczności. Autor porzuca w swojej książce akademicką perspektywę badawczą, za punkt wyjścia przyjmuje doświadczenia i strategie samych ubogich.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gklewski
  • gklewski
  • 28.05.2012 12:50

Szkoda mi Ochojskiej, zaplątała się w pustą demagogię. Bo reasumując z jej wypowiedzi, to jeśli Państwo "robi" ze mnie biedaka, a Samorządy okradają realizując swoją polityczną gigantomanię za moje pieniądze, to znaczy, że ja jestem temu winien. Inaczej mówiąc, kończ Waśćka piep... czas budować barykady i lać koktajle Mołotowa, bo inaczej każdy z nas ma zagwarantowaną biedę usankcjonowaną przez ten Nie-Rząd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.