Facebook Google+ Twitter

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzęczkowie bliska zawieszenia?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-22 20:40

Pojawiły się nowe informacje w sprawie tajemniczych podpaleń, które od 5 lat nękają mieszkańców wsi.

Jakiś czas temu pisałem o problemie, z którym boryka się policja i mieszkańcy Rzęczkowa, należącego do gminy Zławieś Wielka. Przestępca, z nieznanych pobudek, powoduje pożary w wielu gospodarstwach rolnych i nie tylko. Mimo wielkich starań miejscowej służby bezpieczeństwa, nadal nie udało się złapać podpalacza. Sprawa troszeczkę się skomplikowała, bo bandyta nie działa w pojedynkę.

Podpalacz w Rzęczkowie wciąż na wolności!

Otóż okazuje się, że jest ich dwóch, a przynajmniej tylu uchwyciła kamera zamontowana w jednym z gospodarstw, które jakiś czas temu padło ofiarą kolejnego ataku.

Jedna z mieszkanek mówi o chaosie, jaki zapanował we wsi. Strażacy oskarżają siebie nawzajem poprzez SMS-y. Jakiś czas temu, przez plotki, odszedł główny kierowca wozu strażackiego. Zarzucano mu, że to on stoi za podpalaniem. Mężczyzna miał duże doświadczenie w tej pracy i ciężko będzie go zastąpić. Kobieta uważa, że OSP może zostać zawieszone.

W zaskakujący sposób, kilku strażaków przybywa błyskawicznie, zaraz po pojawieniu się pożarów. Mija zaledwie 10 minut, a już słychać syrenę jadących wozów. Przecież nikt nie uwierzy w to, że całą noc czuwają. A gdzie czas na ubranie się, wyjście i dotarcie do budynku oraz inne czynności przygotowawcze?

Policja patroluje teren dzień i noc. Wjeżdża nawet na tereny prywatne, aby sprawdzić, czy nic złego się nie dzieje.

Może w końcu złapią "łobuzów"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.